Reklam

Ubisoft EOS’un Yeni Platformuna Katılacak!

Ubisoft, EOS yan ağı Ultra'da blok üreticisi olacak.
20:00
21 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Assasin’s Creed gibi dünyaca ünlü oyunların arkasındaki oyun geliştirme devi Ubisoft, EOS tabanlı oyun dağıtım platformu Ultra ile ortaklık imzaladı.

Yapılan basın açıklamasına göre Ubisoft ortaklık imzaladığı Ultra’nın EOS yan ağı UOS üzerinde blok üreticisi olacak. Blok üreticisi olan Ubisoft, ağın düzeninin sağlanmasına yardımcı olup deneme süreci boyunca işlemleri onaylayabilecek.

Ubisoft, Blok Üreticisi Olacak

Ağ üzerindeki işlemlere oyun içerisindeki varlıkların üretilmesi, oyuncular arasında yapılan transferler ve ödemeler de dahil olacak. Ultra tarafından yapılan açıklamada platformun büyümesinin bir oyun devinin faydasına olacağını düşündüğü için Ubisoft ile iletişime geçildiği vurgulandı. Oyun devi Ubisoft buna ek olarak oyunlar konusunda sahip olduğu eşsiz tecrübe ile önemli bir destek kaynağı olabilir.

Ultra’nın kurucusu ve eş CEO’su Nicolas Gilot konu hakkında şunları ifade etti:

”Blockchain teknolojisini keşfederken harcadığımız yılların bize verdiği tecrübe ile Ubisoft’un oyun geliştirme konusundaki bilgisi, eşsiz bir ortaklık imzaladığımız anlamına geliyor.”

Ubisoft’un blockchain girişim bölümü sorumlusu Nicolas Pouard da bu adımın blockchain tabanlı uygulamaların ve oyunların geliştirilmesi konusunda önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Ultra daha önce önemli başka isimleri de blok üreticisi olarak ağına katmıştı. Ultra’nın blok üreticisi yaptığı firmalar arasında Bitfinex, bölgesel EOS geliştirme topluluklarından EOS Rio ve EOS New York da bulunuyor.

Ubisoft ise bundan aylar önce Ethereum yatırımcılarını sevindirecek bir gelişme ile anılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER