Reklam

Twitter, Blockchain Tabanlı Bir Platform Mu Oluşturacak?

Twitter CEO'su Jack Dorsey yeni blockchain tabanlı sosyal medya platformu projesini duyurdu.
11:00
12 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük ve özellikle kripto para sektörü için en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, geçtiğimiz gün oldukça önemli bir duyuru ile kripto para sektörünün gündemine oturdu.

İçerik Rehberi

Bluesky Geliyor!

Bitcoin (BTC) yatırımı ile de tanınan Twitter CEO’su Jack Dorsey, resmi hesabından yaptığı açıklamada, ”Bluesky” adını verdiği merkeziyetsiz sosyal medya projesini resmen başlattığını vurguladı.

Dorsey, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir yapıya sahip sosyal medya platformu kurmayı hedefleyen 5 projeyi destekleyeceklerini ve fonlayacaklarını, nihai olarak böyle bir platformu hayata geçirmek istediklerini belirtti. Blockchain teknolojisinin sosyal medya platformlarının yönetimini de kökünden değiştireceğini ima eden Dorsey, merkeziyetsiz yapıya sahip bir platformun bu konuda yeni bir çağ başlatabileceğini de ortaya attı.

Bunun bir gecede gerçekleşmeyeceğini de belirten ve durumun farkında olan Dorsey, yıllar sürecek bir gelişme sürecine başladıklarını ama sürecin sonunda verimli bir platform elde edeceklerini vurguladı.

Blockchain teknolojisinin bu kadar kısa sürede böylesine büyük platformların bile hedefi haline gelmesi aslında teknolojinin altyapısına bakıldığında oldukça mantıklı geliyor. Bu teknolojinin ne olduğu ve tam olarak ne ifade ettiği hakkında detaylı bilgiyi ise bu haberden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar