reklamı kapat
  • BTC  :  33.935,70 ₺
  • ETH  :  2.087,66 ₺
  • BCH  :  3.960,77 ₺
  • XRP  :  2,58 ₺
  • BTC 33.935,70
  • ETH 2.087,66
  • BCH 3.960,77

Türkiye’nin Yeni Borsasına Türkiye’nin İlk ICO’su

24 Mayıs 2016
  • Coin TürkCoin Türk

Hepinizin yakından bildiği gibi son dönemde kripto para dünyasında yeni trend ICO’lar. Zaman zaman yatırımcılarına çok yüksek getiriler sunabilen ICO’ların amacı kripto para projeleri için fon toplamak ve yatırımcıları projelere gönülden ortak etmek. Gönülden diyoruz, çünkü yatırımın yapıldığı şirkete/işe resmi ortak olmuyorsunuz çoğu zaman.

Lisk, DAO, Mycelium, Augur ve WAVES gibi birçok ICO’ya önümüzdeki ay Türkiye’den bir proje ekleniyor: Bitkapital.

Peki nedir Bitkapital?

Bu sorumuza Bitcapital’in kurucusu Zühtücan Soysal yanıtladı;

“Şu ana kadar 5 milyon dolara yakın fonlama alan WAVES platformu finansal işlemleri kökten değiştirme yolunda adım adım ilerliyor, ve Bitkapital de bu platform üzerinde işleyen bir finansal hizmetler kuruluşu olacak. Bu hizmetlerin başında da Türkiye’de faaliyet gösterecek bir bitcoin ve altcoin borsası geliyor. Tamamıyla blockchain (blokzinciri) teknolojisi üzerine kurulu olacak borsa, büyük avantajlar vadediyor. Bitkapital, merkezi bir sunucu tarafından işletilmediği için hack’lenemez olacak! Bitcoin’lerinizi, altcoin’lerinizi ve hatta TL’lerinizi bile kendi güvenli WAVES cüzdanınızda tutacaksınız, internet sitesinin online cüzdanında değil. Dahası, her işlem üzerinden alından komisyon, alım-satımınız ne kadar büyük olursa olsun birkaç kuruş olacak.

WAVES platformu üzerinde yalnızca TL değil, Amerikan doları, Euro ve Çin Yuanı gibi para birimleri de olacağından, TL’lerinizi kolayca USD’ye (ya da diğer para birimlerine) çevirip, dolar ile bitcoin ve altcoin ticareti yapabileceksiniz. Ayrıca kullanıcılar arası her türlü para birimi ve kripto para transferi de yapılabilecek.”

1 Haziran’da başlayacak olan ICO’da, kurulacak olan borsanın %1’lik hissesini 1250 USD karşılığında alabileceksiniz. Diğer ICO’ların aksine Bitkapital, kurucusunun imzası ve kimlik örneği de bulunan bir Fonlama Anlaşması’yla yatırımlarınızı yasal olarak güvence altına alıyor. Alacağınız %1’lik hisse, Bitkapital’in elde edeceği her türlü kârın %1’ine sahip olacağınız anlamına geldiği gibi, aynı zamanda Türkiye’nin yeni borsasının ileriye dönük planlarında da söz hakkı sahibi olmanız demek oluyor.

CoinTürk olarak bu projeyi yakından takip etmeye, araştırmaya ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Resmi web sitesi: bitkapital.com

ICO duyurusuna şu adresten ulaşabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1471853

loading...