reklamı kapat

Türkiye’nin Kripto Para Borsası Turcoindex Faaliyetlerine Başladı

Türkiye'nin kripto para borsası Turcoindex açıldı!
18 Aralık 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Turcoindex, 2017 yılı Aralık ayında yatırımlarını kripto paralar üzerinde değerlendirmek isteyen yatırımcıların kullanacağı daha güvenilir, daha hızlı ve daha kullanıcı dostu bir kripto para borsası açmak amacıyla kuruldu. Aradan geçen tam 1 yılda kullanıcı verilerinin ve cüzdanların güvenliğe büyük önem vererek geliştirilen platform 3 Aralık 2018 tarihi itibariyle kullanıma açıldı.

Bilgi Teknolojileri ve Lojistik sektörlerinde profesyonel deneyime sahip Zeynel Abidin Gündüz, Kerem Güray Ünlü ve Nurcan Alagöz Çoban tarafından kurulan Turcoindex, yenilikçi ve kullanıcıların kolay bir şekilde kullanabileceği bir platform olmayı hedefliyor.

Sektöre birçok yeniliği getiren Turcoindex, özellikle her kripto para biriminin diğer kripto para birimleriyle alım-satım yapılmasına olanak sağlayan çapraz pariteleri ve İngilizce – Türkçe dil seçeneklerini kullanıcılarına sunmasıyla dikkat çekiyor. Geliştirilen platform sayesinde yeni kripto para birimleri ve dil seçenekleri kısa bir süre içerisinde eklenebiliyor ve kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Turcoindex kullanıcılarına ait cüzdanların birden çok katmanlı ve en üst seviyede güvenlik önlemleriyle korunduğu kripto para borsasında anlaşmalı bankalar üzerinden 7/24 yatırma ve çekme hizmeti veriliyor. Hem kripto paralarda hem de Türk Lirası’nda çekme ve yatırma limitlerinin bulunmadığı platformda ayrıca sektörün en düşük komisyon ücretlerinden biri olan %0,15 (binde bir buçuk) tüm paritelerdeki işlemlerde standart olarak kullanılıyor.

Turcoindex kurucuları, platformda yer alan pariteleri genişleterek ve birçok yeni dil seçeneği ekleyerek Asya-Avrupa-Orta Doğu bölgelerindeki kullanıcılara da hizmet verecek güvenilir bir kripto para platformu olmayı orta ve uzun vadede hedefliyor.

Turcoindex; Bitcoin (BTC) ve Türk Lirası (TL) ile oluşmuş pariteler dışında Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Gold (BTG) gibi önde gelen kripto para birimlerinin de bulunduğu toplamda 20 farklı parite ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

FacebookTwitterLinkedinInstagramYoutube

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.