X


Türkiye’nin En Büyük Bankasından Kripto Yatırımcılarını Sevindirecek Haber

Türkiye'de bulunan kripto para yatırımcılarının işi artık daha kolay, yeni özellik duyuruldu.
21:26
30 Eylül 2021

Kripto paralar Türkiye’de mal veya hizmet alımında kullanılamıyor olsa da borsaların faaliyetlerine izin veriliyor. Birçok ülkede olduğu gibi kripto para borsaları yerel bankalarla sorun yaşamıyor. Hatta daha ileri giderek kolay ödeme çözümlerine bile dahil ediliyorlar. Son olarak İş Bankası “Kripto Para Ödemelerini” sistemlerine entegre etti.

İş Bankasından Kripto Borsalarına Transfer

Artık kripto para borsalarına İş Bankası üzerinden transferler çok daha kolay olacak. Mobil uygulamadan giriş yaptığınızda “Kripto para ödemeleri” bağlığı altında desteklenen borsaları görebilecek ve kolayca üyeliğinize para transferi yapabileceksiniz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi talimatlarım bölümünün hemen üstünde kripto seçeneği bulunuyor. Buraya tıkladığınızda aşağıdaki sayfa açılıyor.

Şimdilik sadece BtcTurk borsası uygulama tarafından destekleniyor. İlgili borsadaki hesabınıza İş Bank hesabınızdan günün herhangi bir saati böylece transfer yapabileceksiniz. Haftanın tüm günleri para transferine imkan tanıyan İş Bankası kripto paraların %100 online mantığına uygun hareket ediyor. Ancak unutmamanız gereken bir şey var, bu işlem borsaya transfer için bir kolaylık sağlar yani direkt olarak İş Bankası üzerinden kripto ticareti yapmıyorsunuz.

Türkiye’deki Bankalar ve Kripto

İş Bankası ve Garanti BBVA gibi ülkemizde hizmet veren bazı büyük bankaların blockchain yatırım fonları oluşturduğunu biliyoruz. Küresel birçok finans kurumu gibi yerli markalarımız da blockchain teknolojisinin geleceğimizde daha fazla yer edeceğini biliyor. İki banka aracılığıyla da blockchain yatırım fonlarına ulaşabiliyorsunuz.

Şartların olgunlaşması halinde bankalar direkt olarak ülkemizde de kripto para yatırım hizmetleri sunabilir.

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran geçtiğimiz ay bu konuya değinmişti.

Kripto paralar konusunda aracılık hizmetleri veren (bazı) kurumların anti şeffaf yapıları beni üzüyor. Bir gecede yok olan kurumlar ve insanımızın mağdur ediliyor olması beni rahatsız ediyor. Güvenilir bir kurum olarak bu alanda var olmak gerektiğine inanıyorum”.

Ülkemizin iktisadi bağımsızlığı yolunda önemli hizmetlerde bulunmuş böylesi bir kurumun ve diğer bankaların ekosisteme güven aşılayacağını biliyoruz. Yasal düzenlemelerin tamamlanması ve kripto para ETF’lerin yaygınlaşmasıyla ülkemizde de bankalar aracılığıyla bu alanda hizmet alınabilmesi mümkün olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar