X


Türkiye’nin AHCC’si Silver Shell AHCC Bitcoin İle Ödeme Kabul Ediyor

16:48
1 Mart 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin,  Satoshi Nakamoto mahlasını kullanan  ve kimliği veya kimlikleri hala tespit edilemeyen bir kişi veya kişiler tarafından icat edilmiştir. Bitcoin tarihin ilk kripto parası olsa da, daha sonra Ethereum (ETH) veya Ripple (XRP) gibi birçok diğer kripto para birimine de ilham vermiştir.

Birçok hükümet Bitcoin’e yönelik meşru bir tutum sergilese de, bunu yasaklamaya çalışan bölgeler de mevcut.

Bitcoin İle Alışveriş Artıyor

Her geçen gün Türkiye’de Bitcoin ve kripto paraların kabulü artıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan WEF’in yayınladığı ve CoinTurk tarafından değerlendirilen rapora göre Türkiye Bitcoin ve kripto paraların toplum tarafından kabulü açısından Dünya’da 4., Avrupa’da 1. sırada yer almaktadır.

Bu yüksek kabul oranını duyan Türkiye yerleşik işletmeler de kendilerini uyarlıyorlar. Bunun sonucu olarak da her geçen gün yeni bir işletmenin ürünlerinin satışında Bitcoin ve kripto paraları kabul etmeye başladığını duyuyoruz.

Aralık 2020’de pazara sürülen ve Türkiye’de üretilen ilk yerli AHCC içeren takviye edici gıda ürünü olan Silver Shell AHCC markalı ürün satışları için İnfigo Sağlık A.Ş. gerek yurtiçi gerekse yurtdışı alıcıları için Bitcoin ve kripto para kabul edeceğini açıkladı.

AHCC Nedir?

Bir çok sağlık faydasının olduğu düşünülen AHCC (Active Hexose Correlated Compound/ aktif heksoz ilişkili bileşik), basidiomycetes türlerinden ekstrakte edilen alfa-glukan temelli doğal bir maddedir ve shiitake içeren bir mantar sınıfına aittir.

Shiitake Güneydoğu Asya’da Kara orman mantarı ya da imparator mantarı olarak bilinen, İmparatorluk Japonyasında sadece imparatorlar tarafından kullanılıp tüketilen bir mantar türüdür. AHCC’nin bir antioksidan görevi gördüğü bilinmektedir.

AHCC’nin sağlık etkileri üzerine araştırmalar vardır. Laboratuvar, hayvan ve insan klinik araştırmaları AHCC’nin çeşitli sağlık yararları sağlayabileceğini değerlendirmektedir.

Silver Shell AHCC Bitcoin Kabul Ediyor

İnfigo Sağlık A.Ş., Silver Shell AHCC markalı ürünü ile ilk yerli AHCC’yi üretmiş ve muhtemelen Türkiye’de Bitcoin ve kripto paraları ürettiği gıda takviyelerinin satışında kullanan ilk firma olmuştur. Önümüzdeki dönemde bu gibi kripto paralarla ilgili sağlık haberlerini daha sık duyacağımızı düşünüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar