reklamı kapat
  • BTC  :  34.419,46 ₺
  • ETH  :  2.086,28 ₺
  • BCH  :  3.992,08 ₺
  • XRP  :  2,52 ₺
  • NGC  :  2,94 ₺
  • BTC 34.419,46
  • ETH 2.086,28
  • BCH 3.992,08

Türkiye’nin Yeni Bitcoin Borsası Açılıyor: Yatırımcılar için Hisse Satışları Bugün Başladı

1 Haziran 2016
  • Coin TürkCoin Türk

Türkiye’nin yeni açılacak Bitcoin borsasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için halka arz (ICO) bugün itibariyle başladı. Lisk, DAO, Mycelium, Augur ve WAVES gibi birçok ICO’ya Türkiye’den bir proje ekleniyor: Bitkapital.

Cüzdan güvenliği standart borsalara göre çok daha yüksek bir şekilde geliştirilen ve gelişmiş özelliklerle tasarlanmış Bitkapital emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Nedir Bitkapital?

Bu sorumuza Bitcapital’in kurucusu Zühtücan Soysal yanıtladı;

“Şu ana kadar 15 milyon dolara yakın fonlama alan WAVES platformu finansal işlemleri kökten değiştirme yolunda adım adım ilerliyor. Bitkapital de bu platform üzerinde işleyen bir finansal hizmetler kuruluşu olacak. Bu hizmetlerin başında da Türkiye’de faaliyet gösterecek bir bitcoin ve altcoin borsası geliyor. Tamamıyla blockchain (blokzinciri) teknolojisi üzerine kurulu olacak borsa, büyük avantajlar vadediyor. Bitkapital, merkezi bir sunucu tarafından işletilmediği için hack’lenemez olacak! Bitcoin’lerinizi, altcoin’lerinizi ve hatta TL’lerinizi bile kendi güvenli WAVES cüzdanınızda tutacaksınız, internet sitesinin online cüzdanında değil. Dahası, her işlem üzerinden alından komisyon, alım-satımınız ne kadar büyük olursa olsun birkaç kuruş olacak.

WAVES platformu üzerinde yalnızca TL değil, Amerikan doları, Euro ve Çin Yuanı gibi para birimleri de olacağından, TL’lerinizi kolayca USD’ye (ya da diğer para birimlerine) çevirip, dolar ile bitcoin ve altcoin ticareti yapabileceksiniz. Ayrıca kullanıcılar arası her türlü para birimi ve kripto para transferi de yapılabilecek.”

Bugün (1 Haziran 2016) tarihi itibariyle başlayan ICO’da, kurulacak olan borsanın %1’lik hissesini 1250 USD karşılığında alabileceksiniz. Diğer ICO’ların aksine Bitkapital, kurucusunun imzası ve kimlik örneği de bulunan bir Fonlama Anlaşması’yla yatırımlarınızı yasal olarak güvence altına alıyor. Alacağınız %1’lik hisse, Bitkapital’in elde edeceği her türlü kârın %1’ine sahip olacağınız anlamına geldiği gibi, aynı zamanda Türkiye’nin yeni borsasının ileriye dönük planlarında da söz hakkı sahibi olmanız demek oluyor.

ICO sayfası ve detaylı bilgi: https://bitkapital.com/icotr.html

ICO duyurusuna şu adresten ulaşabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1471853

loading...