X

Türkçe Dil Desteğine Sahip Crypto.com Uygulaması Ve Borsası Hizmete Girdi

21:00
7 Kasım 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Şubat 2020’de Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan, kefilsiz ve aracısız kredi olanağı sağlayan kripto para işlem platformu Crypto.com, Türkçe dil desteğini duyurdu.

Henüz bir yıl olmadan toplan çalışan sayısı 200’den 800’e çıkaran Crypto.com hem Türkçe müşteri hizmeti veren  hem de Türkçe uygulama arayüzü desteği veren ender borsalardan birisidir.

Türkiye’nin genç nüfusu ve kripto para alanına gösterdiği ilgiye global ölçekli işlem platformları kayıtsız kalamıyor. Türkiye’ye özel hizmet ve desteğini açıklayan en yeni isim de Crypto.com oldu. Türk kullanıcılarının gösterdiği teveccüh ile kısa sürede 10.000 aktif Telegram kullanıcısına sahip bir oluşum meydana gelmiştir. Crypto.com, Visa kart ile yaptığı özel anlaşma ile kullanıcılara bakiyelerinde bulunan kripto para ile geleneksel bir ödeme yöntemi olan kartı ödemeyi birleştirip önemli bir adaptasyon örneğini ortaya koymuştur.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Küresel ölçekte genişleme sürecinde olan Crypto.com, son iki ayda İspanyolca, Fransızca, Korece, İtalyanca, Portekizce dillerinin yanı sıra geleneksel ve basitleştirilmiş Çince dahil olmak üzere yedi dile destek verdi.

Hem alım satım platformu olarak çalışan, hem de stablecoin kredi alma olanağı sunan Crypto.com’un Avrupa genel müdürü Mariana Gospodinova, Türkçe dil desteği verme kararlarını şu sözlerle aktardı:

Türkiye, hem doğu ile batı arasındaki coğrafi konumu, hem de vatandaşlarının kripto para birimlerine olan yakın ilgisi sebebiyle bizim için oldukça önemli bir pazar. Türkiye’deki her beş kişiden biri dijital varlıklara sahip veya onları kullanıyor, ki bu gerçekten oldukça dikkat çekici.

Yapılan açıklamada, Blockchain ve kripto para alanında Türkiye’deki yaygınlık oranına da değinildi. ING Uluslararası Yeni Teknolojiler Araştırması sonuçlarına göre Türkiye’deki vatandaşların yüzde 62’sinin “kripto para birimlerine karşı olumlu bir tutuma sahip olduğuna” dikkat çeken Crypto.com, bu bağlamda Türkiye’ye özel hizmet sunacağını aktardı.

Crypto.com, Türkiye İçin Açılım Planlarını Açıklamıştı

Şubat 2020’de düzenlenen Blockchain Economy 2020 etkinliğinde Türkiye pazarına girmeyi planladıklarının ilk sinyallerini veren Crypto.com Avrupa Genel Müdürü Mariana Gospodinova yaptığı açıklamada, “Avrupa ve ABD’deki kullanıcılara hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsak, aynılarını Türkiye pazarına da çıkarmayı planlıyoruz. Türkiye’deki kullanıcıların kendileri için daha iyi olabilecek alternatifi arama konusundaki azmi beni etkiliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Resmi açıklamada belirtilene göre, Crypto.com uygulaması ve alım satım platformunda Türkçe versiyona erişebilmek için, dil ayarlarından Türkçe seçeneğine tıklamak yeterli olacak.

Platform, üç milyon kullanıcı barajını aştığını açıkladıktan sadece üç ay sonra, dünya çapında beş milyon kullanıcı seviyesine ulaştı. İfade edilene göre platformun orta-uzun vadeli hedefi, toplam kullanıcı sayısında 100 milyon seviyesini görmek.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar