reklamı kapat

Türk Yatırımcılar Neden Bu Projeyi Destekliyor?

Türk yatırımcılardan büyük ilgi gören Kuende Türkiye pazarına açılıyor.
09:40
12 Ekim 2018

Kuende haftanın ilk günlerinde uygulamasını resmi olarak Türkiye’de hizmete sokacağını duyurdu. Yeni bir merkezsiz sosyal medya ağı Kuende, oyun haline getirilmiş görevlerle gerçek hayattaki sosyal etkileşimleri ödüllendiriyor ve mutluluk seviyenizi artırıyor.

Duyurudan yalnızca birkaç gün sonra Türkiye kripto para topluluğu çılgına döndü – En fazla beğenilen ve takip edilen youtuber’lardan Kripto Sözlük projeyi değerlendirdi ve video’yu yüklemesinin ardından birkaç saat içinde yüzlerce yorum aldı. Videoyu yazının sonunda görebilirsiniz.

Kripto para piyasaları düşüş halinde gibi görünse de bu durum projenin başarılı bir ICO dönemine geçirmesine engel olamadı. Halihazırda 50 milyon dolar değerinde olan şirket,

  • 2 milyon dolarlık en düşük yatırım limitini aştı.
  • aralarında Dokia Capital’ın (Ethereum, Polkadot, Parity, OmiseGo ve Cosmos Network’ün özel satışlarının ilk yatırımcılarından biri) bulunduğu büyük fonlardan özel satış döneminde 10.000 ETH’den fazla yatırım topladı.
  • Sirin Labs, Bancor, Civic, Stox, IPSX ve Bountyhive gibi en başarılı Blockchain şirketleriyle işbirliği yaptı ve partnerlik anlaşması imzaladı (bu şirketlerin çoğu, topluluklarını Kuende’ye getirmeye başladı).
  • Uygulamasının geliştirme sürecini tamamlayıp (iOS, Android & Web) 100 bin aktif kullanıcıya ulaştı.
  • Kendine ait bir Blockchain geliştiriyor, bu doğrultuda Tendermint ve Cosmos Network gibi dünyanın en iyi ekipleriyle birlikte çalışıyor ve Charlie Shrem (Bitcoin Vakfı’nın kurucusu), Aurel Iancu (Cosmos Onaylayıcısı) ve Fadi Bishara (Silikon Vadisi Efsanesi) gibi sektörün en önemli isimlerinden danışmanlık hizmeti alıyor.

Ancak tüm bu başarıların ardında tek bir ortak nokta var, Son üç yıldır Kuende’nin geliştirilme yolculuğunu destekleyen gizli bir silah: KUENDE EKİBİ! 20’sinin geliştirici olduğu 30 kişilik büyük ekibiyle Kuende, kripto para topluluğuna şimdiden güven aşılamayı başardı. İşine sadık olduğunu ve yol haritasında vadettiği yenilikleri başarabileceğini kanıtladı.

Kuende CEO’su ve kurucusu Pavel Antoche, Google tarafından desteklenen Startup İnkübatörü Blackbox.vc’nin eski öğrencisi. Aynı zamanda inovasyon tetikleyici yanıyla ve liderlik ettiği insanlardan en iyi faydayı almasıyla tanınıyor. Antoche Kuende’den önce 7 yıl boyunca profesyonel gamer’lık yaptı. Platformun oyunsallaştırma konusundaki gücü, Antoche’nin bu uzun serüveninden geliyor.

Kuende’nin vizyoneri olarak rakiplerinden önce fırsatları yakalamak için sosyal medya trendleri üzerinde çalışıyor ve tahminler yapıyor. Ve belki de en önemli özelliği, kullanıcının perspektifinden olaya bakabilmesi.

Kuende CTO’su Teodor Pripoae yazılım geliştirme sektöründe 8 yılın üzerinde bir tecrübeye sahip. Projenin ana geliştiricisi olarak tüm geliştirme planının sorumlusu. En dikkat çeken yanı, Ruby on Rails geliştirme sisteminin öncülerinden biri olması. Bu durum onu üst düzey geliştiricileri çeken bir mıknatıs haline getirdi ve Kuende’nin yetenekli ve tutkulu geliştiricilerle çalışmasını sağladı.

Eski Google ve Twitter çalışanlarının bulunduğu güçlü ve tam teşekküllü ekip geleceğe hazır. Kuende ekibi tüm bunlar yetmiyormuş gibi token satışında daha önce hiçbir ICO’da görülmeyen bir şey yapıyor! En az 3 ETH yatırım yapan yatırımcılara 3 farklı token vadediyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Kuende ilk yatırımını aldığında (ETH fiyatı 500 dolardı) token fiyatını sabitledi. Yani şimdi herkes özel yatırımcılarla aynı fiyattan daha fazla token alabilecek! Mesela 1 ETH’lik bir yatırımınızda 50 bin KUE + şahane bonuslar alacaksınız.

Whitelist’e 15 Ekim’e kadar kaydolabilirsiniz. Token satışı 19 Ekim  – 16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Son olarak, Türk yatırımcılardan gelen geri dönüşler ve yoğun talep üzerine Kuende Türkiye’ye özel bir Telegram grubu açtı. Gruba katılarak proje ekibiyle ve CEO’suyla doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Website – Facebook – Medium – Ürün – Twitter – YouTube – LinkedIn – GithubPazarlama & PR – Duyurular ve Haberler – Resmi Telegram Grubu – Türkçe Telegram Grubu – Kore Telegram Grubu

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER