Reklam

Türk Kripto Para Borsası Bitexen Küresel Denetleme Şirketi Coinfirm İle Anlaştı

14:37
8 Aralık 2020
Okuma Süresi: 4 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş. uluslararası teknoloji denetleme ve düzenleme şirketi Coinfirm ile Kara Para Aklamayı Önleme (AML) protokolü üzerine iş birliği yaptı.

Konuyla ilgili konuşan Bitexen Teknoloji A.Ş. CEO’su Yahya Tuğyan Erdem, “Bitexen olarak en hassas davrandığımız noktalardan biri olan Kara Para Aklamayı Önleme üzerinde yeni adımlar atmaya ve teknolojimizi küresel anlamda kendini kanıtlamış firmalar ile geliştirmeye devam ediyoruz. Dünyaca ünlü firma Coinfirm ile iş birliğimizin şirket olarak kurumsal büyümemize katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Bitexen’den AML Kurallarına Uyum Sağlamak İçin Önemli Hamle Küresel Denetleme Şirketi Coinfirm İle İş Birliği!

İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş., dünyaca ünlü denetleme şirketi Coinfirm ile önemli bir iş birliğine imza attı. Hayata geçirilen iş birliği kapsamında Coinfirm firması tarafından geliştirilen AML (Kara Para Aklamayı Önleme) Platformu, Bitexen Teknoloji’nin Dijital Varlık Alım Satım Platformu Bitexen’e entegre edilecek. Gerçek zamanlı risk skor analizi, AML (Kara Para Aklamayı Önleme) uyarıları ve soruşturma sistemi, Bitexen’in kara para aklama girişimlerini engellemesine ve daha iyi koruma adına işlemler hakkında hızlı bir şekilde karar almasına katkı sunacak. Böylece kötü niyetli işlemlerin giriş ve çıkışları kontrol altına alınacak. Bu da kullanıcıların daha güvenli bir sistemde işlem yapmasının önünü açacak.

Coinfirm ise bu işbirliğini twitter hesabından Hayırlı İşler! başlığıyla duyurdu.

Erdem: “Kara Para Aklamayı Önleme Platformu ile daha da güçleneceğiz”

Yapılan iş birliğine yönelik konuşan Bitexen Teknoloji A.Ş. CEO’su Yahya Tuğyan Erdem, “Bitexen olarak en hassas davrandığımız noktalardan biri olan AML (Kara Para Aklamayı Önleme) üzerinde yeni adımlar atmaya ve teknolojimizi küresel anlamda kendini kanıtlamış firmalar ile geliştirmeye devam ediyoruz. Kullanıcılarımızın güvenliği ve ülkemize katma değer sağlamak adına Coinfirm ile böyle bir iş birliğine imza atmaktan dolayı mutluyuz. En önemli ürünlerimizden biri olan Dijital Varlık Alım Satım Platformumuz Bitexen, gelişimini emin adımlarla sürdürüyor. Coinfirm firması tarafından geliştirilen AML (Kara Para Aklamayı Önleme) Platformu’nun platformumuza entegre edilmesiyle birlikte daha da güçleneceğiz. Coinfirm ile iş birliğimizin şirket olarak kurumsal büyümemize katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Coinfirm Kurucu Ortağı ve CEO’su Pawel Kuskowski ise konuyla ilgili şunları söyledi, “Kripto paraların ve blokzincirin kitlesel olarak benimsenmesi perakende kullanıcıları ile başlar ve biter. Borsalar ve ticaret platformları geniş kullanıcıların blokzincir tabanlı varlıklarla etkileşime girdiği yerlerdir ve bu dijital varlık değişim noktalarının güvenliği, ekosistemimizin şeffaf olmasını sağlamak için hayati önem taşır. Coinfirm’in AML (Kara Para Aklamayı Önleme) sistemi ve analitik platformu, kripto para alım satım piyasasında lider konumda olan Dijital Varlık Alım Satım Platformu Bitexen’in dijital varlıklarda risk yönetimine eyleme geçirilebilir istihbarat sağlayacak.”

Bitexen Teknoloji A.Ş. Hakkında

2018 yılında İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulan Bitexen Teknoloji A.Ş., geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin ilk milli Coin’i olan EXEN Coin’i sektöre sunan şirket, Türkiye’nin en geniş ürün çeşitliliği ve işlem imkânı sunan Dijital Varlık Alım Satım Platformu Bitexen ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin; https://www.bitexen.com/

Coinfirm Hakkında

Blokzincir ve kriptopara birimlerinin güvenli ve kitlesel olarak benimsenmesi için temel oluşturan Coinfirm, blokzinciri analitiği ve düzenleyici teknoloji (“RegTech”) çözümlerinde dünya lideridir. Coinfirm, blokzinciri AML/ KYC (“Kara Para Aklamayı Önleme” / “Müşterinizi Tanıyın”) hizmetlerinde ve dolandırıcılık soruşturmalarında uzmanlaşmıştır. Bitcoin ve ERC-20 standardı dahil olmak üzere 1.500’den fazla kriptopara birimini ve protokolü destekleyen endüstrinin en büyük blokzinciri kapsamını sunar. Kripto sektöründeki uygunluk, güçlü ve zayıf yönlerini gösteren endüstri analizi gerçekleştiriyor. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin; https://www.coinfirm.com/

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar