X


Türk Borsası WeeSwaps Nedir? Avantajları Nelerdir?

WeeSwaps, en basit anlamıyla bir kripto para işlem platformudur.
09:21
7 Ocak 2021
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Weecomi şirketine bağlı olarak hizmet veren bir kripto para borsası olan WeeSwaps, Türkiye’de hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde Bitcoin (BTC) ve altcoin alım satımına imkan tanıyor. Kullanıcıların birkaç hızlı adım ile kripto para alım satım işlemine başlayabileceğini ifade eden platform, birçok farklı avantaj sunduklarını belirtiyor.

WeeSwaps Nedir?

WeeSwaps, en basit anlamıyla bir kripto para işlem platformu olarak karşımıza çıkıyor. Ankara merkezli olan platformun 8 farklı ülkeden müşterisi bulunuyor. Buna ek olarak Ukrayna, Kazakistan ve Kırgızstan Maliye bakanları ve Merkez bankası başkanları ile görüşme sağladıklarını belirten WeeSwaps ekibi, bahsi geçen ülkelerde kripto para alım satım platformlarını resmi olarak başlatacaklarını ifade ediyor.

Bir kripto para işlem platformu olan WeeSwaps, 2013 yılında kurulan Weecomi Bilişim Organizasyon A.Ş.’nin iştiraki olarak hizmet veriyor. Kullanıcılarına kripto para alım satım hizmeti verirken yeni çıkacak olan coin’leri de dünya piyasasına taşımayı hedefleyen şirketin CEO’su Türk Girişimci Özkan Cıbır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

WeeSwaps’n Avantajları Nelerdir?

Türkiye’de 6 farklı banka ile çalışan WeeSwaps bu anlamda da kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunuyor. Platformun çalıştığı bankalar arasında Akbank, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Vakıfbank, QNB Finansbank ve Yapıkredi bankaları bulunuyor.

Bunlara ek olarak WeeSwaps, kullanıcılarına hızlı alış ve satış seçenekleri sunuyor. Böylece kullanıcılar beklemeden ve uygun ücretlerle işlemlerini hızlıca gerçekleştirebiliyor. Kripto para ekosisteminde hızın önemli unsur olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu durum  bir tercih sebebi olarak değerlendiriliyor. Ayrıca platform kullanıcıların varlıkları soğuk depolarda saklanıyor. Böylece herhangi bir siber saldırı halinde fonlar güvende oluyor.

Öte yandan WeeSwaps kullanıcılarına 7 gün 24 saat destek sağlıyor ve çeşitli eğitimlerle kullanıcıların kripto para ekosisteminde profesyonelleşmesini sağlıyor. Ayrıca 7/24 para yatırma ve çekme hizmetleri de kullanıcılar için artı bir özellik olarak nitelendiriliyor.

Bunların yanında WeeSwaps kullanıcıları çift aşamalı doğrulama ile platforma giriş yapabiliyor. Böylece hesap güvenliği üst düzeyde sağlanmış oluyor. Android ve iOS uygulamaları ise kullanıcıların her zaman WeeSwaps’e erişimine imkan tanıyor.

Bunlara ek olarak WeeSwaps referans programı da sunuyor. WeeSwaps’te kayıtlı olan bir müşteri sistem tarafından kendisine verilmiş referans numarası ile yakınlarının kayıt olmasını sağlayarak çeşitli avantajlar elde edebiliyor. Referans numarası ile kayıt olan kullanıcıların ödemiş oldukları komisyon miktarının %15’i referans kodunun sahibinin bakiyesine ekleniyor.

Kredi Kartı ile Kripto Para İşlemi

Bunların yanı sıra WeeSwaps kullanıcılarına kredi kartı ile de kripto para alım imkanı sunuyor. Günümüzde hemen her işlemin kredi kartları ile gerçekleştirildiği göz önüne alındığında bu da borsanın sunduğu bir avantaj olarak nitelendirilebilir.

WeeSwaps’te şu anda sunulan işlem çiftleri ise şu şekilde: WCS/TRY, WCS/BTC, WCS/USD, ETH/TRY, USD/BTC, BTC/TRY ve WCS/ETH. Platform ilerleyen zamanlarda hem işlem çfilterini hem de sunduğu kripto para miktarını arttırmayı amaçlıyor.

WeeSwaps’in Hedefleri

WeeSwaps Türkiye’de ve diğer 7 ülkede kripto para işlemlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan tanımasının yanı sıra bir Türk borsası olarak yurt dışında faaliyetleri çoğaltmayı hedefliyor. WeeSwaps böylece Türkiye’ye döviz girişini arttıracağını da belirtiyor.

Ayrıca platform mümkün olduğunca güvenilir olan coin’leri listelemeyi ve kullanıcılara olabildiğince fazla kripto para seçeneği sunmayı da hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda WeeSwaps, projeleri sağlam olan token ve coin başvurularını inceliyor, sağlam olanları ücretsiz listeliyor. Böylece gelecek vaat eden projelere kendilerini gösterme fırsatı tanıyan WeeSwaps, yeni proje fikirlerine her zaman açık olduklarını ve işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ediyor. Projeler, WeeSwaps platformunda bulunan başvuru adımlarını takip ederek kripto para birimlerinin platformda yer almasını sağlayabiliyor.

WeeSwaps ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilir ve platformu kullanarak kripto para alım satım işlemini yapmaya başlayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar