X


TRON’da Büyük Gelişme, Kullanıcı Hesapları Artıyor!

17:00
25 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Blockchain protokolü TRON (TRX) başlatıldığı tarihten itibaren kullanıcı sayısını sürekli artırdı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre TRON ağındaki kullanıcı hesaplarının sayısı 1 milyonu geçti.

TRON yetkilileri ağlarını Ethereum (ETH) Blockchain’ine rakip olarak görüyor. Her fırsatta ETH’ye ilişkin eleştirilerini dile getiren bu isimler TRON ağının gelişimi için canla başla mücadele etmeye devam ediyor. Habere konu olan TRON istatistikleri kripto paranın önemli isimlerinden birisi Misha Lederman tarafından sosyal medya platformu yoluyla kullanıcılara duyuruldu. Lederman TRON dahilindeki IAmDecentralized.org projesinin kurucu ortakları arasında yer alıyor.

Bu yılın başlarında kendi ağını başlatan TRON ekosisteminin gelişimini tüm hızıyla sürdürüyor. Ekibin merkezsiz uygulamalar yaratmak isteyen geliştiriciler için elverişli bir ortam hazırlamayı hedeflediği söylenebilir. Görünüşe bakılırsa ekip bu hedefine adım adım ilerliyor.

TRON ağındaki kullanıcı adreslerinin hızla yükselmesini değerlendiren Lederman, projenin en büyük rakibi Ethereum’la ilgili benzer verilere dikkat çekti. ETH’nin bu sayıdaki kullanıcı hesabı sayısına ulaşmasının çok daha uzun sürdüğünü savunan Lederman TRON’un gelişimine işaret ediyor.

Lederman şunları kaydetti:

Ethereum 1 milyon kullanıcı hesabı sayısına 22 Ocak’ta ulaştı. Ethereum ağı başlatıldıktan 18 ay ya da 542 gün sonra.

Lederman’ın yaptığı bu karşılaştırmanın pek de adil olmadığını ifade etmek gerekiyor. Zira Ethereum’un başlatıldığı tarihteki kripto para ilgisiyle TRON’un faaliyetlerine başlatıldığı zaman dilimindeki veriler farklılık gösteriyor. Bazı kullanıcılar da TRON ağının ilerleme kat etmesine karşın fiyatın düşük olduğunu ileri sürdü. Bu kişilere göre ETH/USD işlem çifti %90 oranında değer kaybettikten sonra bile 73 dolarlık fiyatını korumayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar