Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketinden Kripto Açıklaması! Dünya Devleri Kriptoya Akın Ediyor

Özet

  • Yönetimi altında 2 trilyon dolar bulunan şirket kripto için önemli bir açıklama yaptı. Kurumsal şirketlerden kripto paralara akın var.
22:30
20 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

SEC tarafından onaylanan Bitcoin Vadeli ETF’si artık kurumsal yatırımcıların daha kolay şekilde kripto paralara yönelmesini sağlıyor. Kurumsal şirketler daha rahat biçimde kripto paralarla alakalı fikirlerini açıklayabiliyor. Pimco CIO’su bugün bu konuya değindi ve kripto varlıklara kademeli ve daha fazla yatırım yapmayı planlıyor.

Pimco Kriptoyla İlgileniyor

Şirket yetkilisi bugün CNBC yayınına katıldı ve hali hazırda az da olsa kripto paralarla ilgili yatırımlar yaptıklarını söyledi. Özellikle kripto ile direkt bağlantılı şirketlere yapılan yatırımlar doğrulanmış oldu. Baş yatırım yetkilisi Daniel Ivascyn’e göre, şirket dijital varlıklara kademeli olarak daha fazla yatırım yapacaklar.

Daniel şunları söyledi:

“Şimdi, trend takip eden stratejilerimizin veya nicelik odaklı stratejilerimizin bir parçası olarak belirli kripto para birimlerinin ticaretini potansiyel olarak ele alıyoruz, ardından temel tarafta daha fazla iş yapıyoruz”.

Birçok şirket kripto odaklı ürünler geliştirmek ve bu alanda yatırımlar yapmak için birbiriyle yarışıyor.

Pimco’ya bağlı bazı hedge fon portföylerinin zaten kripto bağlantılı menkul kıymetler ticareti yaptığı son röportajda teyit edilmiş oldu.

Pimco Nedir, Ne İş Yapar?

Küresel yatırım yönetimi şirketi olan Pimco birçok alanda faaliyet gösteriyor. Şirket hisse senetleri, emtialar, varlık tahsisi, ETF‘ler, hedge fonları ve özel sermaye gibi çok sayıda başlıkta yönetim hizmeti veriyor. Yönetimi altındaki varlıkların toplamı 2,2 trilyon doların üzerindedir. Böylesi büyük bir kurumun kripto paralarla alakalı daha fazla yatırım planı yapması ekosistem için harika bir haber olarak görünüyor.

Fidelity gibi trilyon dolarlık şirketlerin de kripto paralarla alakalı çalışmaları devam ediyor. Giderek daha fazla kurum kripto para odaklı yatırımları değerlendiriyor. PayPal ve Fidelity gibi şirketler kripto paralara geçiş yaparken Square ve MicroStrategy gibi şirketler direkt olarak bilançolarına Bitcoin (BTC) ekledi. Morgan Stanley, müşterilerine Bitcoin fonları sunan ilk bankalar arasındaydı ve Goldman Sachs hemen ardından kendi duyurusunu yaptı.

Ayrıca sadece bilindik kripto paralarla alakalı da değil birçok şirket merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri üzerinde de çalışıyor. Belki de birkaç yıl içinde herhangi bir bankaya giderek kripto para alıp satabileceğiz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI