reklamı kapat

Trilliant’ın Kademeli Sahiplik Programıyla Nasıl Kripto Para Yatırımcısı Olunur?

11:45
28 Haziran 2018

Blockchain’den kaynaklanan teknolojik karmaşıklıklar ve yeni gelişen, düzenlenmemiş piyasa ortamı sebebiyle kripto para sektöründeki yatırımcılar, tüm potansiyel yatırımları kaygı ve korkuyla değerlendirdi. Piyasayı tahmin etmenin zor oluşu fikirlerin bu yönde şekillenmesinde etkili oldu. Bunun göstergelerinden biri de, piyasanın volatil yapısı sebebiyle en hevesli yatırımcıların bile bir türlü rahata ermemesi. Ancak piyasa artık iyice küreselleştiği ve daha yakından tanındığı için bu algı giderek yıkılıyor.

Kripto para karşıtlarının işaret ettiği piyasa özelliklerinin en başında herkesin aşina olduğu, güvenilir işlemleri destekleyen bir parasal ekosistemin yokluğu geliyor. Trilliant’la bu durumun değişmesine az kaldı. Şirket önümüzdeki 24 ay içinde Avrupa genelinde 500’den fazla ATM açmayı planlıyor.

Trilliant 2008’de yatırım aracı olarak kuruldu ve İsviçre’deki Crypto Capital AG şirketinin şemsiye şirketi olarak faaliyetlerini sürdürdü. O günden beri büyük bir evrim geçirdi ve şimdi, kuracağı kripto para ATM’leriyle birlikte kripto paraları insan hayatının bir çarpası yapma yönünde dev bir adım atmaya hazırlanıyor.

Şirketin bu hamlesi yalnızca gelişmekte olan kripto para piyasaları için fiziksel bir altyapı sunmakla kalmayacak. Trilliant bunun yanı sıra kendisini destekleyen yatırımcılara kar payı ödemesi yapacak. Şirket hem tecrübeli hem acemi yatırımcılara, hizmetlerini kullanarak düzenli bir gelir elde etme fırsatı sunuyor.

Nasıl kripto para yatırımcısı olabilirsiniz? Cevap çok basit. Trilliant’ın ATM ağı 100 muhasebe birimine bölünmüş durumda. Trilliant web sitesinden bu birimleri satın alabilirsiniz. Yatırımcılar ATM’lerin belirli bir kısmını satın aldığında kar payından almaya hak kazanır. Kar payı, satın aldıkları ATM’lerin toplam aylık gelirinin yüzdesi üzerinden hesaplanır.

Birimlerin ödemesi Trilliant’ın kendi token’ı TRIL ile yapılır. Yatırımcılar 10 Temmuz 2018’de başlayacak Trilliant ICO’sunda token satın alabilir. Potansiyel yatırımcılar token’lara talebin yüksek olduğunu göz önünde bulundurmalıdır ve token’ların satışı “ilk gelen alır” mantığıyla yapılır.

Trilliant CEO’su Sebastian Korbach, konumu iyi ATM’lerin her ay 20 bin ila 30 bin dolar arasında hasılat yapacağını düşünüyor. ATM işlem ücretlerinin toplamda %2’si doğrudan hissedarlara gönderilir. İşlem ücretlerinden gelecek karın %7 civarında olacağı söylenebilir. ABD’deki ATM’lerde ise bu oranın %10 ila %12 arasında seyredebileceği tahmin ediliyor.

Öyle görünüyor ki Trilliant hissedarı olmak yatırımcılar için oldukça iyi bir kazanç kapısı açıyor. Trilliant ATM’lerinin tüm dünyadaki sayısı direkt olarak toplam geliri ve dolayısıyla yatırımcıların kazanç payını belirliyor. ATM’ler ne kadar fazla gelir elde ederse hissedarlara düşen kar payı da o kadar yüksek olur.

Trilliant’ın en büyük hayali dünyanın her bir köşesine ATM kurmak. Kurulacak ATM’lerle yatırımcıların yalnızca hissedar olarak sabit bir gelir elde etme potansiyeli artıyor.

Girişimci ve Trilliant CEO’su Korbach:

Elbette ATM kuran başka kripto para şirketleri de var. Ancak bu şirketlerin token’ları, yalnızca ATM’lerden para yatırıp çekerken kullanıcının karşısına çıkan yüksek işlem ücretlerinin ödemesinde kullanılıyor. Böylesine basit bir şeyin peşinde değiliz; kullanıcılara gerçek bir şey sunmak istiyoruz.

Sebastian Korbach’ın sözleri, Trilliant’ın yatırımcıları ve yatırımcıları desteklemeye kararlı olduğuna açık bir kanıt oluşturuyor. Trilliant’ın Kısmi Mülkiyet Programının bir parçası olarak kripto para sektörünün geleceğine yatırım yapmak için en iyi zaman tam da içinde bulunduğumuz an.

Trilliant hakkında daha fazla bilgiye ve projenin white paper’ına resmi web siteden ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun