reklamı kapat

Token Satışı Sona Eren ALAX Çalışmalarını Sürdürüyor

09:37
26 Nisan 2018

Küresel çapta faaliyet vermeyi hedefleyen mobil oyun dağıtım platformu ALAX oyun geliştiricilerinin yüzlerce milyonun üzerinde kullanıcıyla buluşabilmesine olanak sağlamaya artık tam olarak hazır. Platform token satış etkinliğini başarılı bir şekilde tamamladı. Çalışmalarına tüm hızıyla devam eden ekip bir sonraki adım doğrultusunda blockchain dünyasını ve mobil oyunculuk sektörünü ayağa kaldırmaya hazırlanıyor.

ALAX platformu token satış etkinliği boyunca kullanıcılarına 300 milyon ALX token’i sundu. Projenin whitepaper dosyasında daha önceden belirtildiği üzere herhangi bir token yakma hadisesi gerçekleştirilemeyecek. Buna göre diğer token’ler de token satış etkinliğinin katılımcılarına adil bir ölçüt uyarınca dağıtılacak. Etkinliğin sonuçları göz önünde bulundurulduğunda her katılımcının %10 bonus elde ettiği sonucu ortaya çıkıyor. Üstelik etkinliğe DCT coin aracılığıyla katılan kullanıcılara ilave %10 bonus sunulacak.

ALAX platformu token satış etkinliği boyunca toplamda 3.832.493.8 dolar değerinde fon toplamayı başardı. Coinmarketcap’ten 23 Nisan tarihinde alınan verilere göre bu fon projenin menfaatleri doğrultusunda kullanılacak. Projenin gerçekleştirilebilmesi için token satış etkinliğinde toplanması şart koşulan herhangi bir miktar belirtilmediği için ALAX platformu toplanan miktara bakılmaksızın yoluna devam edecek.

ALX token çeşitli kripto para borsalarında listelenecek. İlk olarak QRYPTOS adlı kripto para borsasında işlev görmeye başlayacak olan token daha sonra YoBit, CREX24 ve Coinbene gibi platformların listelerine de dahil olacak. Ekip şu sıralar kullanıcıların verilerini tamamlamakla meşgul. Buna göre kullanıcıların satın aldıkları token’lerin üretilerek zamanında teslim edilebilmesi amaçlanıyor. Token’ler borsalarda bir defa listelendiklerinde alınıp satılabilme özelliğine sahip olacaklar. Üstelik bu token’ler daha sonra ALAX app store’da %20 bonus fırsatıyla sunulan ALA token’leri elde etmek için de kullanılabilecek. ALA/ALX token değişimi hadisesi ALAX platformunun tanıtım videosu dahilinde daha önceden ifade edildiği üzere projenin bir gerekliliği olarak ifade ediliyor.

ALAX platformunun kurucu ortağı Kalvin Feng proje hakkında açıklamalarda bulundu. Feng yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Projemize destek vererek bizleri ve ekibimizi mutlu eden, düzenlediğimiz token satış etkinliğini başarılı bir şekilde tamamlayabilmemize yardımcı olan her bir katılımcımıza müteşekkiriz. ALAX ekibi ulaşmayı hedeflediği her şey için canla başla çalışmaya devam edecek. Ayrıca ekip etkinlik boyunca toplanılan fonların hepimizi en iyi şekilde gururlandırmak için mümkün olabilecek en iyi tutumla kullanılacağının garantisini veriyor.”

Token satış etkinliğini başarılı bir şekilde tamamlamayı başaran ALAX platformu bir taraftan da deneme sürümünü piyasaya sürdü. Bu sürüm sayesinde kullanıcılar gelecekte faaliyetlerine tam teşekküllü bir şekilde başlatılacak platformun temel işlevlerini yakından inceleyebilecekler. Platformun nihai versiyonu ise henüz gelişim evresinde olan pek çok özelliği bünyesinde barındıracak.

Platformun kurucu ortağı Feng şu sözlerle açıklamalarını sürdürdü:

“2018 yılı bizim için pek çok başarıya gebe ve bu başarılara ulaşabilmek için gerekli olan her şeye sahibiz. Yaz aylarında ALAX test ağını başlatacağız. Daha sonran Mainnet ağını ve Store Beta’yı hayata geçireceğiz. Yıl sonuna kadar platform ile ilgili her şeyin test sürecinde sona gelebilmeyi umuyoruz ve tahminlerimize göre ALAX platformunun final ürünü önümüzdeki yılın ilk çeyreğinin sonuna dek tam işlevsel bir şekilde faaliyetlerine başlayacak.”

ALAX Hakkında

Mobil oyun dağıtım platformu olarak tanımlayabileceğimiz ALAX dünya çapındaki oyun sektörünü değiştirme potansiyeline sahip olan Blockchain teknolojisine dayanıyor. Platform bir Blockchain teknolojisi işletmesi olan DECENT ile oyun ve uygulama dağıtım platformu Dragonfly arasında oluşturulan bir ortak girişim olarak ifade edilebilir. Bu girişimin amacı içerik yaratıcıları ve bankacılık deneyimi bulunmayan kullanıcılar arasında kullanılacak bir platform meydana getirebilmek şeklinde tanımlanıyor. ALAX ortaklığı aracılığıyla DECENT’in blockchain’e dayanan tescilli teknolojisi ile Dragonfly platformunun 100 milyonun üzerindeki aktif kullanıcısı bir araya getiriliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER