X


Tezos İnanılmaz Yükselişini Sürdürüyor: Top 10’a Giriş Yaptı!

Tezos (XTZ) inanılmaz yükselişini sürdürdü ve top 10'a girdi.
13:29
13 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tezos (XTZ), inanması zor bir ivme ile yükselişine devam etmekte ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 10 kripto para birimi arasına girmeyi başardı ve yüzde 12’lik bir yükselişe sahip. Geçtiğimiz hafta 1 milyar doların altında bir değere sahip olan XTZ, elde ettiği yükseliş ile 1 milyar doların üzerine çıkabildi.

Tezos, Bitcoin SV’yi Yerinden Edebilir

XTZ bu ivmeyi kaybetmezse önümüzdeki saatlerde Bitcoin SV‘yi (BSV) de yerinden edip en büyük dokuzuncu kripto para birimi bile olabilir. Tek bir gecede yüzde 14, bir haftada ise yüzde 36’dan fazla değer kazanan XTZ, günlük 130 milyon doların üzerinde hacim oluşturuyor.

Weiss Ratings tarafından açıklanan verilere göre önümüzdeki aylarda birkaç akıllı kontrat platformunda konsolidasyon görülebilir ve bunun sebebi de Tezos gibi farklı projelerin öne çıkmaya başlaması.

Aslında XTZ’nin bu kadar büyük bir yükseliş elde etmesinin bir diğer önemli sebebi de staking. Coinbase’in başlattığı XTZ staking hizmeti önce Binance borsasına son olarak da Kraken’e sıçradı ve stabil bir gelir elde etmek isteyen XTZ yatırımcıları ellerindekini buraya yatırıyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar