X


Tesla Taxi Aschaffenburg, Dogecoin’i Ödeme Sistemine Entegre Etti

Dogecoin, bir Alman taksicilik şirketinde ödeme yöntemi olarak kabul edilecek.
16:51
31 Mayıs 2021

Bir Alman taksi şirketi olan Tesla Taxi Aschaffenburg, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Tesla arabaları ile taksicilik hizmeti sunan Almanya’nın Aschaffenburg şehrindeki şirket, popüler kripto para Dogecoin’i ödeme sistemlerine entegre etti.

Alman Şirketinden Önemli Adım

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin (DOGE), bir Alman taksicilik şirketinde ödeme yöntemi olarak kabul edilecek. Tesla Taxi Aschaffenburg, Dogecoin’i ödeme sistemlerine entegre ettiğini Reddit üzerinden duyurdu. Bununla birlikte şirket, Almanya’da taksicilik sektöründe DOGE’u kabul eden ilk şirket oldu.

DOGE topluluğu, kripto para sektörünün en aktif kripto topluluklarından biri olarak biliniyor. Son olarak eToro CEO’su Yoni Assia DOGE hakkında şunları kaydetmişti: “Kripto para endüstrisindeki en büyük, en coşkulu ve en komik topluluk DOGE’a aittir.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tesla ve Dogecoin Bir Araya Geldi

Öte yandan Dogecoin destekçisi ve Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE’un daha fazla benimsenmesine yönelik adımlardan memnun olduğunu ve bu hareketin genişlemesini istediğini dile getirdi. Milyarder isim, birtakım altyapı sorunlarını iyileştirmek için DOGE geliştiricileriyle birlikte çalışıyor. Bununla beraber Tesla ile Dogecoin’in ilk defa bir araya gelmesi Elon Musk tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.

Tesla Taxi Aschaffenburg, Tesla arabalarıyla taksi ve kiralama hizmetleri sunan Almanya merkezli bir şirkettir. Ayrıca Aschaffenburg şehri, Almanya’nın Bavyera bölgesine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır.

En popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.31 dolar seviyelerinden işlem görüyor. DOGE, son 24 saatlik işlem hacminde %10’luk bir değer kaybetti. DOGE an itibarıyla, piyasa değeri sıralamasına göre en büyük 7. altcoin olarak kayıtlarda yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar