Terra (LUNA) Yönetiminden Şok Açıklama! LUNA Fiyatı Yükselir Mi?

Terra (LUNA) davasında son dakika! Dev kripto para şirketi, açıklamalarında Do Kwon ve LUNA hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu!
22:58
28 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Dünya devi kripto para şirketi Terraform Labs tarafından Çarşamba günü The Wall Street Journal’a gönderilen bir açıklamada Do Kwon’un savunmasını duyurdu.

“LUNA Menkul Kıymet Değil”

Singapur merkezli firmanın bir sözcüsü yaptığı açıklamada, LUNA’nın yasal olarak bir menkul kıymet olmadığını, bu durumun da Güney Kore hükümetinin sermaye piyasası kanunu kapsamında olmayacağı anlamına geldiğini ileri sürdü. Şirket sözcüsü açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bu davanın son derece politize hale geldiğini, Koreli savcıların eylemlerinin adaletsizliği ve Kore yasaları tarafından güvence altına alınan temel hakları korumadaki başarısızlığını gösterdiğine inanıyoruz.

LUNA’nın fiyatı Mayıs ayı içerisinde çok kısa bir süre zarfında %99 oranından fazla düştü. TerraUSD’nin çöküşüyle ​​birlikte kripto para piyasalarında yaklaşık 40 milyar dolarlık değeri sildi. Bu ayın başlarında Seul Güney Bölge Savcılığı, düşüşün ardından Singapur’da yaşayan Do Kwon için tutuklama emri çıkardığını açıkladı. Duyurunun ardından hala nerde olduğu bilinmeyen Kwon,”kaçmadığını” ve “saklanmak için hiç çaba sarf etmediğini” belirtti.

Bununla birlikte firma sözcüsü Kwon’un yerini açıklama talebini reddetti. Şirket sözcüsü, “Do Kwon’un konumu, kendisi ve ailesi için devam eden fiziksel güvenlik riskleri nedeniyle aylardır özel bir konuydu” ifadelerini kullandı. Seul savcılığı daha önce Kwon’u ” kaçak” olarak tanımlamıştı. Bu haftanın başlarında, küresel polis teşkilatı Interpol’den Kwon için kırmızı bülten aldığını ve dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinin onu aramaya başladığı belirtildi.

Ülkenin Yonhap Haber Ajansı’na göre Kwon, Güney Kore’nin sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlanıyor. Ancak Terraform Labs, yasanın yalnızca bir menkul kıymet olması durumunda LUNA için geçerli olacağını savundu. Terraform Labs sözcüsü, eğer bu bir menkul kıymet değilse, Kwon ve firması yasa dışı bir şey yapmadıklarını iddia etti.

Terraform Labs Açıklaması

Terraform Labs’ın, LUNA’nın bir menkul kıymet olmadığı argümanı, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünya çapında birçok ülkenin mücadele ettiği kripto para birimlerinin belirsiz düzenleyici statüsünden kaynaklanmakta. Hazine Bakanı Janet Yellen gibi yetkililer, TerraUSD’nin çöküşünü daha güçlü kripto para düzenlemesine duyulan ihtiyacın kanıtı olarak gösterdiler.

Terraform Labs sözcüsü Güney Koreli savcıların, Kwon’un kripto para biriminin yeni bir versiyonunu başlatmaya çalıştığı için o zamandan beri “Luna Classic” olarak yeniden adlandırılan LUNA’nın çöküşüyle ​​ilgili kamuoyu baskısına yanıt olarak menkul kıymet tanımını genişlettiklerini öne sürdü. Terraform Labs sözcüsü ayrıca konu hakkında şunları söyledi:

Endüstrideki çoğu kişi gibi biz de, Koreli finans yetkililerinin yakın zamanda benimsemiş olabileceği yorumlardaki herhangi bir değişikliğe rağmen, Luna Classic’in bir menkul kıymet olmadığına ve hiçbir zaman da olmayacağına inanıyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar