Terra Classic (LUNC) Durdurulamıyor! Analist Herkesin Merak Ettiği Soruyu Yanıtladı

Geniş çapta takip edilen bir analist, son 10 gün içinde yüzde 300 artış kaydeden Terra Classic (LUNC) fiyat artışına dair önemli değerlendirmede bulundu.
13:55
8 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Geniş çapta takip edilen bir analist, son 10 gün içinde yüzde 300 artış kaydeden Terra Classic (LUNC) fiyat artışına dair önemli değerlendirmede bulundu.

LUNC Rallisi, Bitcon ve Ethereum’a Bağlı!

Piyasada  Altcoin Sherpa olarak bilinen analist, 182.700 Twitter takipçisine Fibonacci göstergesine dayalı olarak Terra Classic‘in (LUNC), Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) “büyük oranda düşüş yaşamaması” koşuluyla ivme kazanmaya devam edeceğini söyledi. Analiste göre Fibonacci verileri, istikrarlı ve teknik veriler güçlü görünüyor. BTC ve ETH, satış baskısına  dayandığı sürece, LUNC da piyasaya meydan okumaya devam edecek.  LUNC, 24 Ağustos’ta 0,00106 işlem görürken, %257’lik bir artışla 6 Eylül’de 0,000379 dolara ulaştı. LUNC, an itibariyle 0,000345 dolardan işlem görürken,  Terra (LUNA) ise 1,83 dolardan işlem görüyor.

Terra Classic rallisi, LUNA airdrop’unda doğru oranda yararlanamayan LUNC yatırımcıların yeni bir airdrop ile ödüllendirme teklifinin ardından geliyor. İlk airdrop tartışmaları, Mayıs ayında orijinal Terra ekosisteminin çöküşünden sonra ortaya çıktı. Terra ekosisteminin çöküşü,  TerraClassicUSD’nin (USTC) dolara olan sabit değerini kaybetmesinden kaynaklandı. Altcoin Sherpa ayrıca akıllı sözleşme özellikli blockchain platformu Fantom’u (FTM) da inceliyor. Analiste göre, Fantom 0.2396 dolar civarında kısa vadeli destek buldu ancak daha sonra mevcut seviyelerden %20’nin üzerinde düşebilir. FTM’nin 0,20 doların altını görmesi, şaşırtıcı olmaz.  Fantom, an itibariyle 0.246 dolardan işlem görüyor.

LUNC, Neden Yükseliyor?

Terra Classic (LUNC) yakım faaliyetlerini izleyen Twitter hesabı ‘LUNC Burn’,  paylaştığı bir tweet’te, LUNC için %1,2 vergi/yakım teklifinin 10 Eylül’de oylamaya sunulacağını ve onaylanması halinde 20 Eylül’de etkinleştirileceğini açıkladı. Topluluk şimdiye kadar 3.5 milyardan fazla token yaktı ve 528.8 milyardan fazla LUNC stake etti.   Aslında, kripto para borsası KuCoin’de LUNC tokenlerinin bitmesiyle birlikte, 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi yalnızca Binance’den geldi.

Son zamanlarda Terra, fiyatlarının önemli ölçüde yükselmesinin nedeni, yönetim teklifleri, güncellemeler, yakım ve staking  gibi faktörler oldu. Terra, topluluğu tüm yönetişim etkinlikleri hakkında bilgi sunan yeni bir Yönetişim Uyarı Botu’nu kullanıma sundu. Merakla beklenen %1,2 yakım vergisi teklifi, LUNC’un yanma oranını artıracak. Bu nedenle, uzmanlar Terra Classic‘e rallinin devam edeceğini vurguluyor. Bu arada, LUNA ve USTC de sırasıyla %9 ve %26 artarak ivme kazanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar