X


Teknik Analiz: Solana (SOL), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) Fiyat Tahminleri

Güncel destek ve direnç seviyeleri neler? Yatırımcıların stop bölgelerini iyi tayin etmesi gerekiyor.
23:04
24 Kasım 2021

Bitcoin ve altcoinlerin önemli kısmı direnç bölgelerinden uzak fiyatlamalarına devam ediyor. Borsalardaki Bitcoin rezervi halen 2018 seviyelerin altında bulunuyor ancak balinalar tarafından devam eden transferler de dikkat çekiyor. Tüm bunlara rağmen Türk yatırımcılar doların artışından dolayı TL paritesinde kar etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerdeki kur dalgalanmaları fiyatı TL paritesinde ATH noktasına ulaştırdı. Bir Bitcoin (BTC) 770.000 TL’yi aştı. Peki dolar paritesinde Solana (SOL), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) için güncel destek ve direnç seviyeleri nereler?

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), 21 Kasım’da 605,20 dolardan düştü ve 20 günlük EMA’nın (584) altına sarktı. Ayılar bu fırsatı değerlendiremedi ve fiyatı destek bölgesi olan 532 dolara çekemedi. Yazı hazırlandığı sırada BNB, 583 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fiyat EMA-20 bölgesine son derece yakın ve bu seviyenin korunması önemlidir. BNB boğaları eğer yeni bir atılım yapacaksa fiyatı 605,2 seviyesine kadar çıkarmak isteyecektir. Direnç bölgesi olan 669 dolara yeni test başlatılabilir. Eğer bu seviye aşılırsa yeni ATH için 691 dolar denemesi gelecektir.

Olumsuz senaryoda fiyat EMA-20’yi kaybederse ayılar SMA-50 bölgesinde bir BNB için çabalayacak. Bu durumda 532 dolar testi gelir.

Solana (SOL)

Solana (SOL), 22 Kasım’da 20 günlük EMA’nın (219) altına düştü. Boğalar, 23 Kasım’da fiyatı bu seviyenin üzerine çıkardı ancak daha yüksek seviyeleri göremedi. Yazı hazırlandığı sırada Solana %9’luk kayıpla 203 dolardan alıcı buluyor.

Ayılar şimdi fiyatı simetrik üçgenin destek hattına çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirebilir. Aşağıda fiyatı koruyacak 153 ve 140 dolar destekleri bulunuyor. Kısa vadede boğalar fiyatı 219 doların üzerine taşıyabilirse 259 dolara doğru yeni bir yolculuk başlayabilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), 21 Kasım’da 20 günlük EMA’dan (1,90) geri döndü ve ayılar, fiyatı kritik desteğin altına çekti. Yazı hazırlandığı sırada Cardano bu rakamın altında bulunuyor buna göre satış ivmesi daha da artabilir. Yazı hazırlandığı sırada ADA 1,62 dolardan alıcı buluyor.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesine yakın RSI, ayıların kontrolü ele aldığını doğruluyor. Fiyat 1,5 desteğini test ederek kayıplarını derinleştirebilir, bu bölgede alıcıların devreye girmesi gerekecektir. Yukarı yönlü hareket için fiyatın yeniden 1,7 doların üzerine taşınması ve bu bölgenin korunması gerekli.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar