Teknik Analiz: BTT, HOLO ve MANA Grafikleri! Destek Bölgelerine Dikkat!

Artık birçok altcoinde karar noktasına geldik. Fiyatları daha büyük dipler yapabilir, güncel destek seviyelerine dikkat!
22:17
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin kritik saate kilitlenmiş durumda, çarşamba günü 21:00 itibariyle FED toplantısının neticesini öğreneceğiz. Artan baskı Bitcoin ve altcoin fiyatını ciddi anlamda aşağıya çekti, temel tarafta güçlü haber desteği olmayan kripto paralar dip destek seviyelerine kadar gevşedi. Peki BTT, HOLO ve MANA yatırımcılarının takip etmeleri gereken kritik seviyeler hangileri?

Bittorrent (BTT) Grafikleri

Yazı hazırlandığı sırada BTT 0,002750 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Günü %3 kayıpla kapatmaya hazırlanan BTT satış baskısını yoğun biçimde hissediyor. RSI nötr bölgenin altına doğru sarktı ve ayılar kontrolü ele aldı. Fiyat kısa ve orta vadeli tüm hareketli ortalamaların altına sarktı yani kayıpların daha da derinleşme ihtimali bulunuyor. MACD negatif ve fiyat 0,002333 desteğine kadar düşebilir.

Özellikle 0,0030 dolar desteğini kaybedilmesiyle birlikte serbest düşüş başladı. Sırasıyla 0,0026 ve 0,00245 desteklerinin yakından izlenmesi gerekiyor. Alım yapacak yatırımcıların acele etmemesi ve 0,0030 bölgesinin üzerinde pozisyon açması yararlı olabilir. Fiyat eğer buradan geri dönerse 0,0034 ve 0,003595 dolar seviyelerinde kar satışları yapılabilir. Orta ve uzun vadede 0,004203 dolar seviyeleri hedeflenebilir. Son olarak eğer kısa vadeli bir dipten söz edeceksek 0,0017 dolar bölgesini izleyebiliriz, burası birçok yatırımcı için alım bölgesi olarak tercih edilecektir. En azından yakın geçmişte bu yönde aksiyon alınıyordu.

Holo (HOT) Grafikleri

RSI artık aşırı satış bölgesine yaklaştı, Bitcoin’in geri çekilmesi birlikte kısa ve orta vadeli hareketli ortalamalar HOT için de kaybedildi. MACD negatif ve satıcılar baskın görünüyor. Yazı hazırlandığı sırada Holo (HOT) kritik destek bölgesi olan 0,0077 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde 0,006796 seviyelerine kadar düşüş yaşanabilir.

Daha önce iğne atılan 0,0026 bölgesi bu düşüşte yeniden test edilirse fiyatın geri dönüşü önceki kadar kolay olmayacaktır. Sosyal medyada büyük ralli beklentileri pompalanıyor ancak yatırımcıların geçmişten de bu tarz pompalamalara alışık olduğunu söylemeliyiz. Güncel stop bölgelerinizi kontrol ederek riskinizi azaltabilirsiniz.

MANA Grafikleri

Metaverse FOMO’sunun ekmeğini ciddi manada yedi. Ancak Bitcoin’in düşüşüyle oluşan piyasa koşullarından kurtulamadı. Decentraland (MANA) Kasım ayı sonunda 5,5 doları aşmış ve 8 doları radarına almıştı. Ancak Bitcoin tarafında gelen düşüş onun hızla aşağıya çekti. Fiyat günler içinde %45’e yakın eridi.

Dört saatlik grafikte RSI aynı şekilde aşırı satış bölgesine giriyor. Hareketli ortalamaların altına sarkan fiyat eğer BTC yeniden toparlanmazsa daha büyük dipler yapmaya hazırlanıyor. Yazı hazırlandığı sırada 3,04 dolardan alıcı bulan MANA zaten 3,13 seviyesini kaybederek 2,65 bölgesine kapı araladı. Eğer 3 doların altında kalıcı olursa 1,65 dolara kadar derin bir dip yapma ihtimali bulunuyor. Fiyatın 3,34 seviyesinin altından nasıl hızla aşağıya sarktığını görüyorsunuz, eğer kısa vadede bu bölge yeniden kazanılmazsa yatırımcıların kayıpları daha da artabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar