Tecrübeli Analistten Olay Bitcoin Uyarısı! Bunu Kimse Beklemiyordu!

Kripto para analisti ve stratejisti Rekt, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını uyararak en büyük kripto paradaki yükselişin bir tersine dönüş modeli oluşturma sürecinde olabileceğini söyledi.
10:16
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti ve stratejisti Rekt, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını uyararak en büyük kripto paradaki yükselişin bir tersine dönüş modeli oluşturma sürecinde olabileceğini söyledi.

Analistten “Düşüş Devam Edecek” Uyarısı

Anonim kripto para analisti Rekt, 45 binden fazla YouTube abonesine geçtiğimiz iki hafta boyunca Bitcoin’in 24 bin dolar civarındaki direnci geçemesinin ardından aşağı yöndeki hareketliliğin devam etmesinin teyit ettiğini belirterek “Şimdi bu teyit edilmiş fiyat reddini ve aşağı yönde devamın teyidini gördüğümüze göre fiyattaki düzeltmenin sona ereceğini düşünmek çok zor çünkü bu düşüşün teyitini daha yeni yaptık. Bu yüzden şu anda düşüşün sona erdiğini söylemek biraz erken olur.” dedi.

Bitcoin Grafiğindeki Omuz Baş Omuz Formasyonu

Kripto para analistine göre, BTC 21 bin dolara geriledikten sonra sıçrayabilir ve bu sıçrama ancak daha düşük bir dip ve daha yüksek bir tepe oluşturmak için olabilir. Rekt, Bitcoin’in bu senaryoyu takip etmesi halinde bir omuz baş omuz formasyonu oluşturabileceğini söyledi. Fiyat grafiğinde oluşan bir omuz baş omuz formasyonu fiyatın yükselmesi için mücadele eden boğaların kontrolü ayılara kaptırdığını ve düşüş olacağını gösteren önemli bir teknik formasyondur:

Bu, gerçekten de buradan daha fazla düşüş beklersek izleyeceğim bir senaryo olacak. Yani 21 bin doların altındaki bölgeye doğru biraz daha aşağı yönde hareket olabilir. Eğer bu gerçekten gerçekleşecek olursa bu durum yükselişe dönük şüpheleri artıracaktır.

Rekt, omuz baş omuz formasyonundaki bir bozulmanın Bitcoin’i diyagonal yükseliş trendi çizgisinin bir miktar destek sunabileceği 18 bin dolar bölgesine doğru ölçülü bir harekete itebileceğini de keldi..

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,11 yükselişle 21 bin 840 dolardan işlem görüyor. Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı veriler BTC‘nin son 7 günde yüzde 4,26 değer kaybettiğini, son 30 günde yüzde 4,19 değer kazandığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar