X


Tayland Dev Kripto Para Çetesini Çökertti!

Tayland polisi indirimli Bitcoin (BTC) satan çeteyi yakaladı.
23:00
8 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri ve Bitcoin (BTC) değer açısından artarken, bilinçsiz yatırımcıları kandırmayı hedefleyen kripto para çetelerinin sayısı da benzer şekilde artıyor. Tayland içerisinde kolluk kuvvetleri tarafından yapılan son operasyonda, Çin merkezli bir çete daha çökertildi ve bu durumun yakın zamanda sonlanmayacağı görülmüş oldu.

Kripto Para Çetesinin 24 Üyesi Tutuklandı

Livebitcoinnews.com kaynağının aktardığı habere göre, 24 kişi şu an polis gözetimi altında. Çin merkezli dolandırıcılık şemasında yatırımcıların ”indirimli fiyattan Bitcoin satışı” vaadi ile kandırıldıkları ortaya çıktı. Galaxy Place olarak bilinen ofis binası içerisinde tutuklanan 24 kişi şimdi davalarının görüleceği günü bekliyor.

Polis ofis içerisinde bulunan 60 bilgisayarı ve 400 cep telefonunu da ele geçirdi.  Yapılan sorguda aslında ofiste çalışan kişilerin de dolandırıldığı ve yapının başındakiler tarafından pasaportlarına el konulduğu ortaya çıktı. İlk olarak projenin başındaki kişi tarafından en az 3 ay çalışarak bedava konaklama ve ayda 540 Sterlin’den fazla maaş vaadi ile buraya getirilen kişilerin daha sonra pasaportlarına el konularak kripto para projesi için çalışması sağlanmış.

Şu an için kaç kripto para yatırımcısının bu tuzağa düştüğü bilinmiyor ancak kolluk kuvvetleri milyonlarca dolarlık bir vurgundan söz etmekte. Projenin hala kim tarafından yürütüldüğü bilinmiyor ve çalışanlar kendileri ile sanal platformlar üzerinden iletişime geçildiğini belirtmekte.

Aslında kripto para yatırımcılarını hedef alan dolandırıcılıklar son günlerde oldukça hızlı arttı ve bu haberde de uzmanların belirli bir token’e karşı uyarılar yaptığı görülebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar