X


Tartışmaların Odağındaki Tether ‘Yeni Denizlere’ Yelken Açtı

Tether kripto para piyasasında manşetleri süslemeye devam ediyor.
11:00
17 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerin en çok tartışılan konularından biri Tether’in fiyatının çökmesi oldu. USDT token’larını basan Tether şirketinin bunun üzerine girdiği arayış sonuç vermiş olabilir. Zira Tether’in Bahamalar’da yeni bir banka ortağı bulduğu dillendiriliyor.

The Block’tan Larry Cermak, Tether’in itibari para rezervlerini Nassau dışındaki Deltec Bank’te tuttuğu söylentilerini ilk haber yapan kişi oldu. Tether’a göre söz konusu rezervler oldukça büyük. Salı sabahı itibariyle dolaşımda 2,25 milyar dolardan fazla USDT token’ı bulunuyordu. Bu, fiziksel varlık olarak 2,25 milyar doların bulunduğu anlamına geliyor. USDT bir noktada 2,9 milyar dolar değerindeydi, ancak ekim ayında çok sayıda USDT token’ı dolaşımdan çıkarıldı.

Tether’in kripto para borsası Bitfinex’le yakın bağları olduğu düşünülüyor ve Bitfinex “dağıtımlı bir bankacılık çözümünün” kullanıldığı “yeni, iyileştirilmiş ve sağlam bir itibari para yatırma sistemi” geliştirdiğini açıkladı.

Bitfinex yeni bankacılık partnerleri hakkında açıklama yapmadı. Ancak yeni sistemden alındığı iddia edilen ekran görüntülerinde borsanın bu konuda kamuya açıklama yapmak istemediği anlaşılıyor:

Bu bankacılık bilgisi ticari olarak hassas ve gizlidir. Bu bilgi hakkında çok dikkatli olmalısınız. Bu bilgiyi finansal kurumunuz hariç hiç kimseyle paylaşmamanızı ve kendinize saklamanızı rica ederiz.  Bilginin ifşası yalnızca size ve Bitfinex’e değil, tüm dijital para ekosistemine zarar verebilir. Bu doğrultuda, bu bilginin kamuyla paylaşılması halinde ciddi olumsuz etkilerin doğabileceği hakkında sizi uyarıyoruz.

Coin Türk okurlarına Tether fiyatının 1 dolar bandının altına düştüğünü aktarmıştık. 0,92 doları gören Tether haberimizin hazırlandığı sırada 0,97 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar