reklamı kapat

Syntera’nın Özel Satışı Bir Saatte Tamamlandı!

29 Mart 2018
 • Coin TürkCoin Türk

Uber platformuna üye olabilmek için bir sürücü belgesine sahip olmalısınız. Airbnb platformuna kabul edilmek için bir başvuru sürecini tamamlamanız gerekiyor. Ancak Syntera’ya katılmak için tek yapmanız gereken sisteme kaydolmak. Böylece büyük kararların kolektif bir biçimde verildiği geniş bir topluluğun bir parçası haline gelebilmeniz mümkün.

Syntera platformu kullanıcılarına online bir mağaza oluşturma imkanı tanıyor. Satıcılar ve alıcılar bu mağazalar sayesinde birbirlerine doğrudan erişebilecekler. Blockchain teknolojisinin sunduğu olanaklardan faydalanan platformun geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel satış etkinliğinde toplamayı hedeflediği miktara bir saat içerisinde ulaşıldı.

Syntera platformu blockchain sistemi üzerine inşa edilmiş bir tür eşten eşe fon paylaşım ekonomisi olarak ifade edilebilir. Sistemde bulunan her üye ekonomik yardım talebinde bulunabilir ve kişisel ihtiyaçlarına ya da mali hedeflerine göre sunulan çeşitli fonlardan faydalanabilir. Üstelik Syntera platformu kullanıcılarına sunduğu bu hizmetleri akıllı kontratlara dayandırıyor.

Eşten eşe fon paylaşımının yapıldığı bu sektör bir tür sosyoekonomik oluşum olarak tanımlanabilir. Bu oluşum kapsamında bulunan kullanıcılar aralarında belirli miktarlarda fon paylaşıyorlar. Bu alışveriş neticesinde oluşan ekonomik sistemin değeri göz ardı edilemeyecek bir büyüklüğe ulaşmış durumda: 15 milyar dolar. Bu rakamın 2025 yılına kadar 300 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor.

Dünya genelinde faaliyetlerini sürdüren bir çok iş adamı ve yatırımcı bu doğal oluşumu benimseyerek bu sisteme katkıda bulunuyorlar. Bu sosyoekonomik oluşumun blockchain sistemine uyarlanması sayesinde kullanıcılara daha kaliteli hizmet olanakları sağlayabilmek mümkün hale geliyor.

Syntera ekibi geçtiğimiz hafta Singapur’da düzenlenen özel bir toplantı esnasında iş adamlarına, yatırımcılara ve Avrupa ile Asya’dan gelen piyasa liderlerine Syntera platformunu tanıttılar. Bu toplantı aracılığıyla platformu tüm dünyada yaygın hale getirmeyi hedefleyen ekip sektöre yönelik bir farkındalık oluşturmayı da hedefleri arasında gösterdi. Görünen o ki bu çalışmalar sonuçlarını vermeye başladı ve projenin özel satış etkinliği ilk saatinde başarıyla tamamlandı. Platforma bir saat içerisinde 800’den fazla kullanıcı kayıt yaptırdı. Platformun halka açık token satış etkinliği ise 1 Nisan 2018 tarihinde başlatılacak.

FacebookTwitterTelegramTelegram Chat

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER

 • Idar
  11 ay önce

  Çok umut verici bir projeymiş gibi görünüyor, bu projeye katılmayı gerçekten sevdim

  3
 • Salador
  11 ay önce

  Bu harika bir fikir. Umarım bu proje başarılı olacak!

  3