reklamı kapat
  • BTC  :  33.873,83 ₺
  • ETH  :  2.080,76 ₺
  • BCH  :  3.960,13 ₺
  • XRP  :  2,56 ₺
  • BTC 33.873,83
  • ETH 2.080,76
  • BCH 3.960,13

Synereo Yeni İnovasyonlarını Duyurdu

26 Ekim 2016
  • Coin TürkCoin Türk

Merkezi olmayan teknoloji araştırmaları yapan Synereo, topladığı 4,7 milyon dolarlık ikinci tur fonlamasıyla adından oldukça fazla söz ettiriyor. Merkezi sunucular olmadan web uygulamaları yaratarak internet’i yeniden dizayn etmeyi amaçlayan şirket, bu slogan ile oldukça iyi tepkiler almış durumda.
synereo_blackiconTel-Aviv merkezli girişim şirketi olan Synereo, ilk girişimi olan merkezsizleştirilmiş sosyal ağ ile tanınmıştı. Sonrasında ise yapılan son duyuruyla, sosyal medya geliştirmenin yanında blockchain tabanlı tüm merkezi olmayan uygulamaların çalışabileceği bir işlem platformu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Bu hareketiyle Synereo, veri merkezleri, merkezi sunucular ve kişisel cihazların oluşturduğu “World Computer” olarak adlandırılan kavramın ilk oyuncularından biri oldu. Bu fikir bilindiği gibi ilk olarak Ethereum geliştiriştiricileri tarafıdan ortaya atılmıştı. Fakat Synereo’nun tasarısı, endüstri standartlarında kayda değer bir gelişim için bir ilk olarak yorumlanıyor.

Synereo RChain olarak adlandırılan kendi blockchain 2.0 mimarisini duyurduktan hemen sonra fonlama kampanyası sona erdi. Toplanan fonun RChain bazlı projelerde çalışmak üzere ekibi genişletmek için kullanılacağı duyuruldu.

Synereo’ya göre, RChain blockchain’in bilinen problemlerini çözecek ve dağıtık sistemlerin daha hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir olmasını sağlayacak. Buna ek olarak, platform kendi dağıtık bulut depolama sistemiyle birlikte merkezi hosting sistemlerini hızlandıracak ve daha verimli hale getirebilecek.

Platformun sürdürülebilirliğini devam ettirmek ve benimsenmesini sağlamak için Synereo’nun bazı planlarıbulunuyor. Bu planlar arasında girişimcileri ve geliştiricileri sisteme davet ederek yeni projeler ve uygulamalar oluşturulmasına izin vermek yer alıyor. Böylece merkezisizleştirilmiş ekosistemlerin gelişimi daha hızlı olacak.

Şirket şu ana kadar ekipte çalışmak için yüzlerce başvuru aldı. Synereo CEO’su Dor Konforty’e göre;

“Biz şu anda işe alım için bazı görüşmeler yapıyoruz ve çok yakında en iyi projeler seçilecek. Şu ana kadar ekibimizde yer almak isteyenlerin sayısı 300’ü geçti. İnce eleyip sık dokuyarak en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Synereo ile merkezi olmayan internetin geleceğini inşaa etmek için çok çalışıyoruz ve heyecan duyuyoruz.”

Firmanın gelecek planına göre, RChain tabanlı yapı 2017’nin sonuna doğru çalışır duruma gelecek. Şirket bunun yanı sıra tüm ilgilenenleri Synereo’nun sosyal ağını test etmeye davet ediyor. Kullanım yönergeleri bu linklerde görülebilir: Github account, Youtube channel ve slack.

 

synereoSynereo Hakkında:

Synereo, dağıtık teknolojik alt yapı geliştirerek web aplikasyonlarına merkezi sistemler dışında da çalışmaları için kurulmuş Tel-Aviv merkezli bir firmadır.

Kurucular

Dor Konforty (CEO), İsrail Hava Kuvvetleri IT’den mezundur ve nörobiyoloji yüksek lisansı yapmıştır. Nöral ağlar üzerine çalışmaları kendisini dağıtık ekonomi sistemleri geliştirmeye itmiştir.

Greg Meredith (CTO), Microsot’un BizTalk Process Orchestration’un esas mimarıdır, WSDL gibi bir çok endüstri standardına öncü olmuştur. Greg, bir çok patente sahip olup bir çok makale yayınlamıştır.

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz,

Dor Konforty

CEO Synereo

pr@synereo.com

ETİKETLER
loading...