X


STEPN Yorumları: GMT Piyasaya Meydan Okuyor!

Son zamanların en popüler kripto para projelerinden olan STEPN’in kripto para birimi GMT adeta piyasaya meydan okuyor. 
13:25
7 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanlarda adını en çok duyduğumuz kripto para projeleri arasında belki de STEPN ilk üçte yer alır. İşin içine NFT’leri ve hareketi de katan proje ile kullanıcılar yürüdükleri ya da koştukları süreler için kazanç sağlıyor. Peki, STEPN’de son durum ne?

STEPN ve GMT Fiyatı

Mart 2022’de gerçekleşen başarılı bir IDO sonrasında STEPN’in yerel kripto para birimi olan GMT ciddi bir yükseliş yaşadı. GMT’nin yükselişini büyük borsa listelenmelerinin desteklediği de ifade edilebilir.

GMT yazının kaleme alındığı an itibari ile 2,76 dolardan işlem görüyor ve adeta piyasaya meydan okuyor. Kripto para biriminin son 24 saatte yaklaşık olarak %14 değer kazandığı görülüyor. Son zamanlarda düşüş yaşayan piyasanın aksine Green Metaverse Token’ın (GMT) gözle görülür yükseliş kaydettiği ifade edilebilir.

Analistlere göre şu anda GMT fiyatı 2,2 dolar seviyesin bir dip oluşturdu ve fiyat sonrasında yeniden yükselişe geçti. Ancak GMT’nin ATH seviyesinin 4,17 dolar olduğunu ve genel düşüş sırasında kripto para biriminin ciddi değer kaybettiğini de belirtmek gerekiyor.

GMT Fiyat Beklentileri

Öncelikle GMT’nin arkasındaki proje olan STEPN’in şu anda oldukça popüler olduğunu ve dolayısıyla GMT fiyatında da bir süre daha artış yaşanmasının beklendiğini ifade edebiliriz. Ancak yatırımcılar şu anda piyasada genel durumun karmaşık olduğunu unutmamalı ve buna göre hamlelerini yapmalı.

Çünkü Bitcoin fiyatının yeniden aşağı yönlü bir hamle yapması GMT fiyatını beklenmedik bir şekilde aşağı çekebilir ve eğer 2,2 dolarlık destek kaybedilirse fiyat hızlı bir şekilde 1,8 dolara düşebilir.

Buna ek olarak eğer BTC yönünü yukarı çevirirse ve piyasada bir güven durumu oluşursa GMT’nin yeni bir rekoru da hızlıca kırabileceği düşünülüyor. Ancak şu anda piyasanın tersine hareket eden GMT’nin bir süre konsolide durumda kalabileceği de düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar