Reklam

Status (SNT) Nedir? Nereden Alınır?

tatus açık kaynaklı bir merkezsiz uygulama tarayıcısıdır.
07:00
4 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Status açık kaynaklı bir merkezsiz uygulama (DApp) tarayıcısı ve özel bir messenger olarak tanımlanabilir. Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için tasarlanan Status ara yüzü sayesinde Ethereum ağının olanaklarından faydalanmak daha kolaylaşıyor.

Status (SNT) Nedir?

Günümüzde bir kripto paranın kitlesel bir şekilde benimsenebilmesi için kullanıcıların gündelik hayatlarındaki bir ihtiyaca hitap etmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bu gerçeğin farkına çoktan varan Status ekibi sektörle ilgili birtakım istatistiksel verileri de göz önünde bulundurarak kullanıcıların birbiriyle etkileşim halinde olabileceği bir ağ geliştirdi. Status ağı üzerinde kendi merkezsiz uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

Status (SNT) Nasıl Çalışır?

Bir mobil işletim sistemi olarak faaliyet gösteren Status sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarını kullanarak Ethereum ağındaki merkezsiz uygulamalara erişebiliyor. Status ile birlikte Ethereum’a ve onun merkezsiz uygulamalarına erişmek hiç bu kadar kolay olmamıştı diyebiliriz. Halihazırda Status ağında birçok merkezsiz uygulamaya destek veriliyor.

Status ağını açık kaynaklı ve herkesin katkı sağlayabileceği bir ekosistem şeklinde nitelendirebiliriz. Başka bir deyişle Status topluluk tarafından yönetilen bir proje olma özelliğine sahip. Topluluğu oluşturan her bir kullanıcının Status ağının geleceğine katkı sağlaması mümkün hale getirilmiş.

Kısacası Status merkezsizlik düşüncesini gerçek hayata uygulamayı amaçlayan bir proje olarak ifade edilebilir. Ethereum’un herkes tarafında erişilebilir bir hale gelmesi için birçok adım atan Status gelecekte de bu çalışmalarını sürdürecek.

Status (SNT) Token Nereden Alınır?

Status ağının token’ı borsalarda SNT simgesiyle temsil ediliyor. Binance borsasından SNT alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar