Starbucks’a Bitcoin Ödemeleri Geliyor!

Bakkt borsasının hisselerinin bir kısmını satın alan Starbucks’a bu yıl Bitcoin ödemeleri geliyor.
15:00
5 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Starbucks Bitcoin’in benimsenmesi adına büyük bir adım attı. Dünyaca ünlü kahve zinciri, yakın zamanda açılması planlanan Bakkt borsasından hisse satın aldı. Coinspeaker’ın haberine göre bu yıl Starbucks’a Bitcoin ödemeleri geliyor.

Bitcoin Ödemeleri

Starbucks’ın Bakkt borsasından ne kadar hisse aldığı bilinmiyor. Ancak haberi sızdıran kaynaklara göre, borsaya nakit yatırımı yaptığı için “Starbucks’ın aldığı hisseler ‘orantısız bir şekilde’ yüksek.” Starbucks bir yandan Bakkt’in ilk satıcılarından biri olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Müşterilerin dijital paralarla ödeme yapabilmesi için bir uygulama ve kart geliştiriyor.

Ağustos 2018’de Starbucks sürpriz bir şekilde Bakkt platformuyla partner olacağını açıklamıştı. Daha sonra bu partnerlik sonucunda, Starbucks’ın doğrudan Bitcoin’le ödeme kabul etmek yerine Bakkt platformu tarafından otomatik olarak itibari paraya (dolara) çevrilecek Bitcoin’le ödeme kabul edeceği açıklanmıştı.

Bakkt’in Gecikmesi

Bakkt’in açılışının gecikmesi, Starbucks partnerliğini de etkilemişe benziyor. Bakkt şu sıralar CTFC’den onay almayı bekliyor. Ancak ABD’de hükümet tatilde olduğu için 24 Ocak olarak açıklanan onay tarihi zoraki olarak ertelendi.

Bakkt Starbucks’ın dışında Microsoft’la da partnerlik için çalışıyor. Microsoft Bakkt partnerliğinde bulut platformu geliştirmek ve bu platformda tüm dünyadan kullanıcılara dijital varlıkları kullanma fırsatı sunmak istiyor.

Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Horizons Ventures, Alan Howard, Pantera Capital, Protocol Ventures ve Susquehanna International Group’un diğer Bakkt partnerleri arasında yer aldığı biliniyor. Hal böyle olunca Bakkt borsası için beklentiler artıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar