X

Staking ile Pasif Gelir Sunan MyCointainer ile Yaptığımız Özel Röportaj

12:25
1 Haziran 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

MyCointainer platformu, kripto para yatırımcılarına kripto paralarda staking hizmeti sunarak daha kolay işlem yapabilme ve pasif gelir imkanı sunuyor. MyContainer, FIU (Finansal İstihbarat Birimi) tarafından  denetlenmekte olup FVR000557 & FRK000469 numaraları ile kontrol edilebilecek lisanslara sahip bir platform. Mycontainer’in nasıl çalıştığıyla ilgili bilgi almak için bu makaleye göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda ise MyCointainer CEO’su Bartosz Pozniak ile yaptığımız özel röportajı bulabilirsiniz.

1-) Koronavirüs, global ekonomi üzerinde çok olumsuz etkilere sahip ve bu etkinin de devam etmesi bekleniyor. Salgın sonrası dönemde, yaşantımızda birçok değişiklik bekleyebiliriz. Yapılan yorumlar, pasif gelirin önümüzdeki döneme damga vuracağını gösteriyor ve sizin platformunuz olan MyCointainer, insanlara pasif gelir elde etme şansı sunuyor. ‘Pasif gelir’ dönemi geldi diyebilir miyiz?

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Koronavirüs’ün etkileri elbette çok kötü ancak şu anda durumun tam olarak ne kadar kötü olduğunu görmüş değiliz. Bence, uzun vadede bu durumun bizim hoşumuza gitmeyecek kötü etkilerini daha net bir şekilde göreceğiz. Ancak her kriz, beraberinde fırsatları da getirir ve 2008 krizindeki sürecin aksine, bu sefer elimizde sarılabileceğimiz kripto paralar var. Bence bu kriz, kripto paralara yarayacak.

Önümüzdeki dönemde daha fazla insanın pasif gelir elde etmenin yollarını araştıracağını düşünüyorum. Şu anda bu konu hakkında insanların duyduğu ilgi artıyor. Bizim MyCointainer platformumuz da, pasif gelir elde edebileceğiniz harika bir mecra. Platformumuz üzerinde birçok farklı Proof of Stake tabanlı kripto parayı, hiçbir zahmet ve zorluk olmadan rahatlıkla stake edebilirsiniz.

2-) Proof of Stake ile ilgilendiğinizi biliyoruz. MyCointainer da tam olarak bu konuya odaklanıyor. Stake ederek pasif gelir etmek, sizce neden bu kadar önemli? Platformunuz, bu konuda yatırımcılara ne gibi avantajlar sunuyor?

Merkezi olmayan ekonomi modellerinin gelecekte çok daha fazla insanı olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz. Bu modeller, birçok insana sürecin bir parçası olma şansını verecek. Her iyi projenin kullanıcılarına sunduğu bazı avantajlar vardır. Bunlar, projenin iyi bir şekilde işlemesini sağlar. Proof of Stake tabanlı kripto paralar da bunun bir örneğidir. Proof of Stake tabanlı kripto paraları stake ederek pasif gelir kazanmak için havalı madencilik ekipmanlarına ya da onların bakımına ihtiyaç duymazsınız. Tek yapmanız gereken, elinizdeki kripto paraları bir cüzdana göndermek ve arkanıza yaslanmaktır.

Ancak bu süreç, sektördeki yeni insanlar için en başta biraz zorlayıcı olabilir. Proof of Stake tabanlı kripto paraları stake ederek para kazanmak bazı yeni yatırımcılara başlangıçta biraz karmaşık gelebilir. MyCointainer ise tam bu noktada devreye giriyor. Proof of Stake tabanlı kripto paralarınızı, MyCointainer aracılığı ile rahat bir şekilde stake edebilirsiniz. Bu sayede hiçbir ek sıkıntı ve problem ile uğraşmadan gelir elde edebilirsiniz.

3-) Stake etmek elbette ki güzel bir pasif gelir metodu. Ancak, sektörde yeni olan yatırımcılar için bu sürecin biraz zorlu olabileceğini belirtmiştiniz. Şunu da biliyoruz ki, dünya genelinde bu hizmeti sunan borsaların büyük bir kısmı yasal değil ve bu pasif gelir ödüllerinden çok büyük bir yüzde alıyorlar. MyCointainer’ın bu konuya bakış açısı nedir ve bu süreç, sizin iş planınızı nasıl etkiliyor?

Evet, bu süreç yeni başlayan kişiler için biraz zor olabilir demiştik. Aynı zamanda birçok merkezi borsa, stake ederek kazanılan gelirden çok ciddi komisyon oranları kesiyor. Ancak, bu noktada MyCointainer harika bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Biz, müşterilerimizin bu işlemlerden maksimum gelir elde etmesini mümkün kılmak için çok ciddi çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.

Komisyon ücretleri elbette ki büyük bir sorun. Bu problemi ortadan kaldırmak için POWER programını başlattık. POWER programlarımıza cüzi bir ücret karşılığında abone olarak, tüm kazançlarınızı hiçbir komisyon olmaksızın alabilirsiniz. POWER programımız ayrıca, bundan da öte farklı özelliklere sahip. Bunlardan bir diğeri de ortaklarımız aracılığı ile elde edebileceğiniz ekstra ödüller. Aynı zamanda platformumuz, regüle edilmiş ve yasal bir platformdur.

4-) MyCointainer olarak tek etki alanınız staking değil. Çok daha başka özellikleriniz olduğunu biliyoruz. Bu konu hakkında bizlere detaylı bilgiler verebilir misiniz?

POWER programına ek olarak bir de BONUS programımız var. Bu programa katılan müşterilerimiz, yaptıkları işlemler karşılığında bonus kazanabiliyor. Bana kalırsa, bu bonus da özellikle bu tarz zorlu bir ekonomik atmosferde çok büyük bir öneme sahip. Bu verdiğimiz bonuslar da Proof of Stake tabanlı kripto paralar cinsinden oluyor. Yani, bu bonusları alıp daha sonra bunu MyCointainer üzerinden stake ederek daha da fazla gelir elde edebilirsiniz! Aynı zamanda bu süreç, pasif gelir etme yolları konusunda yatırımcılara iyi bir eğitim sağlıyor.

Pasif gelir metodlarından bir diğeri de airdroplar. En iyi airdrop kampanyalarını platformumuz üzerinde her hafta listeliyoruz. Bu kampanyaları da tek bir kaynaktan kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. En iyi projeleri seçerek ek gelir fırsatlarını bir miktar daha arttırma şansına sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda sürekli olarak MyCointainer’ı nasıl geliştireceğimiz konusunda da çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Platformu daha az merkezi kılmak ve herkese adil bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz, böylesi bir model henüz kripto para sektöründe tam anlamıyla yok. Şu anda çok fazla detay veremiyorum ancak; konuyla ilgili son haberleri bizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

5-) Proof of Stake tabanlı kripto paralar, sizce sektörde gelecekte nasıl bir yere sahip olacak? Önümüzdeki dönemde, yeni normalin Proof of Stake olacağını söylebilir miyiz?

Daha önce de belirttiğim gibi, Proof of Stake ve Proof of Work arasında çok büyük ve temel farklar var. Her şeyden önce, Proof of Stake çok daha doğa ve çevre dostu bir sistem. Tek yapmanız gereken kripto paralarınızı tek bir cüzdana göndermek. Proof of Work’e baktığımızda ise çok ciddi enerji tüketimi olduğunu ve bunun da ciddi maliyetleri beraberinde getirdiğini görüyoruz.

Önümüzdeki dönemde sektörün en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum da Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiyor. Bence, Proof of Stake sistemlerinin neden zirveye çıkacağını, Ethereum’un yaptığı hamle net bir şekilde gösteriyor. Proof of Stake tabanlı projeler, diğer alternatiflere göre çok daha iyi ölçekleniyor ve buradaki işlemler de çok büyük bir hızda gerçekleşiyor.

Aynı zamanda, katılım süreçleri ve herkesin sürece müdahil olması konusunda da Proof of Stake’in ön planda olduğunu ifade edebiliriz.

6-) Son olarak, buradan Türk yatırımcılara neler söylemek istersiniz? Platformu kullanacak olan Türk yatırımcıları neler bekliyor? Örneğin, Türk Lirası yatırma işlemlerini aktif etmeyi planlıyor musunuz?

Türkiye, kripto para sektörüne çok büyük ilgi duyan bir merkez. Bence bu harika bir şey. Türkiye’de birçok insan kripto paralara yakından ilgi gösteriyor, bunu bizim verilerimiz de net bir şekilde ortaya koyuyor.

Türk Lirası işlemleri için konuşacak olursak, 2020 yılı içinde işlemlerin başlayabileceğini söyleyebilirim. Şu an için de Türk yatırımcılar Türk Lirası yatırabilir ancak bu yatırılan miktar, Euro’ya çevrilecek platforma ekleniyor. Ancak yakın gelecekte direkt olarak Türk Lirası bakiyeleri de görebileceksiniz.

Türk yatırımcılar, sahip olduğu kripto paraları MyCointainer üzerinden stake ederek ek gelir kazanmaya ve bu ek gelir miktarını arttırma şansına sahip. Kripto paralar üzerinden para kazanmak için tek seçenek al-sat değil, staking buna göre çok daha güvenli ve efektif bir yol. Türk yatırımcıların yeni fikirlere çok açık olduğunu biliyorum, bu sebeple onlardan platformumuza bir şans vermelerini istiyorum.

MyCointainer platformuna ilgi duyuyorsanız aşağıdaki link üzerinden detaylı bilgi alıp kayıt olabilirsiniz.

MyCointainer

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar