X


Stabil Coin’ler HUSD ve PAX Sektörde Bir İlk Olarak 1’e 1 Oranlı Takas ile Huobi’de Yer Alacak

15:46
19 Ekim 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Varlıkları dijitalleştirip mobilize eden fintech şirketi Paxos Global PTE Ltd ve ABD kaynaklı blockchain startup şirketi Stable Universal, Avrasya Blockchain Zirvesinde birlikte yaptıkları açıklama ile HUSD ile PAX’ın 1’e 1 oranla Huobi Global’de yer alacağını duyurdular. Böylelikle tarihte ilk kez iki sabit koin 1’e 1 oranla erişilebilir halde olarak açık dolaşıma imkan vermiş olacaklar. Benzer fonksiyonellik yakın bir zaman içerisinde Paxos platformunda da uygulamaya konulacak.

Paxos (PAX)

Paxos Kurucu Ortağı ve Asya Bölgesi CEO’su Rich Teo, açıklamanın kendilerinde yarattığı heyecanı dile getirirken şunları söyledi: “Paxos olarak kendimizi, PAX ile takas konusunda elde ettiğimiz başarıyı, ortak olduğumuz tokenlarda da yakalamaya adadık. Her ikisinin de hamisi olarak en yüksek düzenleyici standartlarını koruyarak, karşılanabilir tutmayı sürdüreceğiz. Bu şekilde hem HUSD hem de PAX’ın likiditesini önemli ölçüde artıracağımıza inanıyoruz.”

Stable Universal

Stable Universal Kurucusu Frank Zhang, “Düzenlemeye uygun sabit koinlerin nihai karşılanabilirliklerinin yanı sıra likiditeyi birleştirerek işlem fonksiyonelliği sağlamak, sorunsuz kullanıcı deneyimi sağlayabilmenin en önemli özelliği. Stable Universal olarak tüm düzenlenmiş sabit koinlerde böylesi karşılanabilirlik arayışımızın, yakın gelecekte sektör standardı haline geleceğine inanıyoruz” dedi.

Huobi Global

17 Ekim 2019 tarihi itibarı ile Huobi Global müşterileri, hiçbir komisyon ödemeden 1’e 1 şekilde HUSD ile PAX arasında geçiş yapabilecekler. Bu yeni fonksiyonellik Stable Universal ile Paxos Global arasındaki anlaşma doğrultusunda hayata geçirilirken Huobi Global de, volatiliteye karşı güvenceli bir şekilde pazarda 1’e 1 sabit koin takasını ilk kez sunarak likiditeye katkıda bulunmuş olacak.

“Sabit koinler pazarı, kripto para birimleri pazarına ilave bir güven sağlıyor. Huobi olarak ise uyum sağlama, likidite ve kredilendirme konusunda HUSD projesinden en üst standartların oluşmasını bekliyoruz” diyen Huobi Global CEO’su Livio Weng, “Bu anlaşma, sabit koinler için hem bir köprü hem de liderlik anlamı taşıyor. Topluluğumuz için önemli bir amaca hizmet ediyor ve bu fonksiyonelliği kullanıcılarımıza sunabilmiş olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Stable Universal, HUSD Token’ı bu Temmuz ayında ortaya çıkartmıştı. ABD Doları’na 1’e 1 sabitlenen HUSD, likiditeyi güçlendirmek ve işlem deneyimini basitleştirmek üzere tasarlandı. Her bir HUSD’nin karşılığı 1 ABD Doları, Paxos Trust Company rezervlerinde saklanıyor ve çok tanınmış bir ABD’li denetleme kuruluşunun gözetimi altında. Kullanıcılar www.stcoins.com üzerinde kaydolarak HUSD ile ABD Doları arasında takas işlemi yapabilirken ayrıca HUSD’den PAX’a www.hbg.com üzerinden geçebilirler.

Huobi Group Hakkında

Çok sayıda girişimcilik iştiraklerine sahip olan Huobi Group, dünyanın lider blockchain şirketlerinden biri. 2013 yılında kurulan Huobi Group’un işlem hacmi 1 trilyon ABD Doları’nı aşmış durumda. Dijital para ticareti ve varlık yönetimi alanlarında güvenli, güvenilir ve kullanışlı altyapısı ile gurur duyan şirket, 130’dan fazla ülkede milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için www.hbg.com adresi ziyaret edilebilir.

Paxos hakkında

Paxos’un misyonu, varlıkları internet hızında mobilize ederek finans sektörünü modernize etmek. Paxos, paradan emtiaya ve tahvillere kadar her türden varlıkların dijitalleştirilmesiyle 7-24, anlık olarak transfer edilebilmelerini sağlayacak bir gelecek kuruyor.                Durağanlık riskinin ortadan kalkmasıyla birlikte sıkışmış trilyonlarca dolar sermaye global ve engelsiz bir şekilde işe dönüşecek.

Stable Universal hakkında

Stable Universal bir blockchain startup’ı. İlk sunumuysa, ABD Doları destekli sabit koinı HUSD Token. www.stcoins.com üzerinden alınabilen token, ABD Doları ile 1’e 1 orana sahip olmanın yanı sıra Huobi’de takas için de kullanılabiliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar