X


Squid Game (SQUID) Geliştiricileri Sırra Kadem Bastı! Kullanıcılar Bu Gelişme İle Şoka Uğradı!

Squid Game Token geliştiricileri, projeyi terketti.
18:30
1 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Squid Game, dünyada en çok izlenen Netflix projelerinden biri olmayı başardı. Milyonların izlediği dizi, gündeme otururken fırsatçıların da ortalığa çıkması uzun sürmedi. Squid Game ismi ile piyasaya sürülen SQUID token, inanılmaz yükselişin ardından korkunç bir şekilde dump kaydetti.

Squid Game Token Performansı

Kripto para sözlükte yer alan Rug Pull, geliştiricilerin projeyi terkederek kaderine bırakması anlamına gelir. Bu durumda projeyi inşa eden kişiler fonlarını tamamıyla çekip kayıplara karışıyor. Yatırımcılar ise tam anlamıyla dımdızlak ortada kalıyor. Bu gibi projeler trendlerini yakalayarak yatırımcıları cezbediyor. Squid yatırımcıları son günlerde satış yapılamaması konusunda sosyal medyada seslerini duyurmuştu. Satın alan yatırımcıların satış işlemi gerçekleştirememesi tehlike çanlarının çaldığı anlamına geliyordu.

Coinmarketcap verilerine göre SQUID token, gün içerisinde 2.861 dolara yükseldi. Rugpull’un medyaya yansıması üzerine inanılmaz bir grafik gözler önüne seren Squid Game token yere çakıldı. Squid, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.003 dolara kadar geriledi. Kripto para piyasasına yeni katılan yatırımcılar, bu gibi projeleri ayırt etmekte zorlanabilir. Bu durumda yatırım yapılan kripto para için kapsamlı bir araştırma yapılması dersi çıkarılmalıdır.

Öğrenilen Dersler

Squid Game token yatırımı yapanlar, bu deneyim ile önemli dersler kazandı. Yatırımcılar, bir kripto para projesine yatırım yaparken daha dikkatli olmaları gerektiğini yoksa sonuçlarının ağır kayıplarla neticeleneceğini anlamış olmalıdır.

  • Para her şey değildir: Kripto para piyasasının yeni katılımcıları, piyasa yapısını çözmeden kolay yoldan zengin olma hayalleriyle tüm sermayelerini bir noktaya yatırıyor. Para kazanma hırsı, artık bir şans oyununa dönerken yatırımcıların gözü tam anlamıyla dönüyor.
  • Risk yönetimi: Kullanıcılar, yalnızca riskini ve kayıplarını kaldırabileceği miktarda yatırım yapmalıdır. Aksi takdirde ağır kayıplar birçok problemi beraberinde getirebilir.
  • Araştırma: Yatırımcılar, FOMO etkisine kapılıp fenomenlerden veya forumlardan duyduğu kripto paralara araştırma yapmadan girmemelidir. Ani verilen plansız kararlar, ileride büyük pişmanlıklara yol açabilir.
  • Doğrulama: Bağımsız Blockchain denetçileri tarafından onaylanmamış kripto para projelerine yatırım yapılmamalı.

Bu liste daha çok uzatılabilir ancak genel olarak kullanıcıların çıkartması gereken ders, geniş çaplı bir araştırma gerçekleştirmeden yüksek volatiliteye sahip bu piyasada yatırım yapılmamasıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar