reklamı kapat

SophiaTX ICO’su İlk Turunu Başarıyla Tamamladı

11 Aralık 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Ethereum ağına belirli bir süre engel olan CryptoKittens uygulamasından kaynaklanan 48 saatlik bir gecikmenin ardından SophiaTX, ICO etkinliğini 7 Aralık’ta başarılı bir şekilde başlattı. İlk tur için belirlenen 30 milyon SPHTX tokenlik hedefe, yaklaşık 24 saatte ulaşıldı. ICO toplam 5 turdan oluşacak ve tamamlanıncaya kadar katılımcılarına 150 milyon dağıtacak.

SophiaTX; bitcoin’in rekor üstüne rekor kırmasından kaynaklanan kripto para piyasalarındaki dalgalanmalara rağmen, Aralık ayında gerçekleştirilen en başarılı ICO’ya imza atıyor. Kimi zaman altcoin fiyatlarının taban yaptığı bu dalgalanmaların ortasında SophiaTX, ICO etkinliğinin ilk gününde 7.3 milyon dolar toplamayı başardı. Bu başarının gelecekte gerçekleştirilecek yeni projelere örnek olacağını rahatlıkla ifade edebiliriz.

SophiaTX; DECENT’in blockchain uzmanlığını Venaco Group’un iş deneyimleriyle birleştiren, İsviçre merkezli ortak bir girişim şirketi Equidato Technologies tarafından kurulmuştur. Ekip DECENT’in teknolojisine dayanan kendi tescilli blockchain’ini geliştirdi ve onu SAP gibi tüm boyutlardaki işletmelere hitap eden işletme uygulamaları için uygun hale getirdi.


SophiaTX CEO’su Jaroslav Kacina şu ifadeleri kaydetti:

“SophiaTX projesi, mevcut blockchain’lerin teknolojik yeterliliklerine yönelik yapılan derin bir analize dayanıyor. Proje işletmelere; yeni bir strateji, üstün bir işlevsellik ve pek çok özellikler katan bir platform sağlamayı amaçlıyor. Oluşturulan platform ve onun gerçek işletmelerde benimsenmesi, blockchain’in en yenilikçi ilerleyişlerinden birisidir. Ayrıca bu ilerleyiş, işletmelerin ve müşterilerinin etkileşimi ve ekosistemlerin dijital teknolojiler tarafından sürekli olarak nasıl şekillendirildiği gibi konuları da kapsıyor.”

Projeye yönelik büyük bir medya ilgisinin varlığından ve projenin hem işletme hem de blockchain topluluklarında yaygın hale geldiğinden bahsetmemiz yanlış olmayacaktır. Ekip, işletmeler için erken bir uyum programı başlatmak için hazırlanıyor ve platformun ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren teknoloji uzmanları bu konuda şirkete bir hayli yardımcı oluyor.

Aralık ayındaki en başarılı ICO’lardan birine katılmak isterseniz; nasıl kaydolacağınızı ve katılım yapacağınızı içeren bütün bilgileri SophiaTX websitesinde bulabilirsiniz.

SophiaTX Hakkında

SophiaTX bütün boyutlardaki işletmeler için geliştirilen bir blockchain platformu ve piyasasıdır. Ayrıca SAP ya da Oracle gibi işletmelerin kullandığı sistemler ile blockchain teknolojisini birleştiren ilk açık kaynaklı platformdur. Dünyadaki işlemlerden elde edilen gelirlerin %74’ünün bir SAP sistemiyle ilgili olduğu ifade ediliyor ve SophiaTX, B2B (işletmeden işletmeye) iş birliği ve iletişimi için işletmelere uygun hale getirilmiş blockchain sistemi sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.