reklamı kapat

SophiaTX Eczacılık Sektörüne Uzanıyor

29 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Blockchain ile SAP ve diğer işletme sistemlerini bir araya getiren ilk açık kaynaklı platform SophiaTX; ürünlerin ve eczacılık sektöründeki ilaçların taşımacılığı için “takip sistemi” sunacağını duyurdu. En iyi yirmi ilacın her biri (küresel piyasanın %10’u), SAP yazılımı kullanan bir şirket tarafından üretiliyor.

SophiaTX, Equidato Technologies CEO’su Jaroslav Kacina ve Riyad merkezli şirket KITA Logistics genel müdürü Nabil Awan tarafından yayınlanan ortak bir niyet mektubu (LOI), eczacılık sektörünün lojistiği ve taşımacılığı için blockchain çözümleri sunmayı amaçlayan bir ortaklığı bildirdi.

Tedarik zinciri ve lojistik için yeni çözüm

SophiaTX, kamuoyuna geçtiğimiz günlerde çalışan bir varlık kanıtı sunmuştu ve platformun; çok taraflı işbirliklerine olanak sağlamak için, özellikle eczacılık sektörü ile ilgili tedarik zincirlerinde nasıl kullanılabileceğini ortaya koyan bir whitepaper yayınladı.

SophiaTX CEO’su Jaroslav Kacina şu açıklamaları kaydetti:

“Eczacılık ekosistemi; çok taraflı oluşuyla, üretim ve taşımacılık süreçleriyle, kalite güvenceleriyle ve öngörülen riskleriyle yüksek derecede karmaşık bir sektördür. Tüm üreticiler ve ortaklar, merkezi ve izole edilmiş bir sistemle çözülemeyen aynı sorunlarla yüzleşir.”

SophiaTX’in sisteme entegre edilmesi eczacılık şirketlerine, ürünlerini doğrudan blockchain’e yazmaları için olanak sağlayacak. Dolayısıyla sahtecilik, uygunluk, tedarik zincirinin durumu, izlenebilirlik ve iade süreçleri gibi konularla başa çıkmak kolaylaşacak. Ürün güvenilirliğinin blockchain’de bulundurulması eczacılara, sahtekarlık konusunda dikkatli olma imkanı sunacak. Böylece piyasadaki sahtekarlık oranı düşecek. Bilindiği üzere milyarlarca dolarlık eczacılık sektöründeki gerçekleştirilen sahtekarlıklar, toplum sağlığını oldukça olumsuz etkiliyor.

ICO

SophiaTX platformu, madenciliği ve işlemleri de kapsayan ve gelişim platformuna erişime olanak sunan SPHTX’lerle (SophiaTX Token) dolu. KITA Logistics ile yapılan bu anlaşmadan sonra ICO listesine ismini kaydeden insanların sayısı bir hayli arttı. ICO 5 Aralık’ta başlayacak ve 10 gün sürecek. Satın alınmayan tokenler olursa ICO sonunda yaptıkları yatırımlara göre katılımcılara dağıtılacak.

SophiaTX Hakkında

SophiaTX bütün boyutlardaki işletmeler için geliştirilen bir blockchain platformu ve piyasasıdır. Ayrıca SAP ve diğer işletme sistemleri ile blockchain teknolojisini birleştiren ilk açık kaynaklı platformdur. Dünyadaki işlemlerden elde edilen gelirlerin %74’ünün bir SAP sistemiyle ilgili olduğu ifade ediliyor ve SophiaTX, B2B (işletmeden işletmeye) iş birliği ve iletişimi için işletmelere uygun hale getirilmiş blockchain sistemi sağlıyor.

KITA Logistics Hakkında

Alanında yirmi yıllık tecrüveye sahip olan KITA Logistics, geniş ölçekli lojistik projeleriyle eczacılık ve sağlık hizmeti sektörlerinin önde gelen tedarikçilerindendir. Şirket; güvenli, sağlam, kritik zamanlı ve sıcaklığa duyarlı kargolar için çözüm yolları sunar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.