X


Son Dakika: Twitter Bitcoin (BTC) ile Bahşiş Dönemini Resmen Başlattı! İşte Detaylar

Twitter'ın yeni Bitcoin ve NFT özelliği duyuruldu!
20:10
23 Eylül 2021

Ay başından bu yana Twitter’ın bu minvalde bir adım atacağı konuşuluyor beta testlerine ait görseller paylaşılıyordu. Konu bugün akşam saatlerinde netleşti ve IOS kullanıcıların Perşembe gününden itibaren bu özelliği kullanabileceği duyuruldu. Bitcoin Lightning Network ile içerik üreticileri kripto aracılığıyla bahşiş alabilecek.

Twitter’da Kripto ile Bahşiş

Jack Dorsey azılı bir Bitcoin (BTC) savunucusu ve böyle bir adım atması bekleniyordu. Üstelik NFT konusunda da bir adım atıldı. Haberin internete düşmesiyle birlikte Bitcoin (BTC) 44.700 dolara kadar yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Alessandro Paluzzi bu ay başında birçok ekran görüntüsü paylaşmış ve Twitter’ın Bitcoin ile bağışa olanak sağlayacağı müjdesini vermişti. Üstelik bu bağış modelinde sadece Bitcoin değil birçok online ödeme platformu da kullanılabiliyor olacak.

Ürün müdürü Esther Crawford şunları söyledi:

“Dünya genelinde çeşitli ülkelerde ödemeleri etkileştirmenin yollarını arıyoruz. Fakat bahşiş vermek için Bitcoin’i kullanmak işimizi ciddi anlamda hafifletecek”.

Yakın tarihli bir basın toplantısında kripto paralardan övgüyle bahsetti.

“İnsanlar kripto paralar sayesinde çok kolay biçimde uluslararası ödeme yapabiliyor. Üstelik herkesin ekonomiye katılımını mümkün kılan bu teknolojiye tüm dünyanın ulaşabilmesi gerekiyor”.

Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ekibi kripto paraların küresel ölçekte kabul görmesine kendilerini adamış görünüyor.

NFT ve Twitter

Crawford son yaptığı açıklamada Twitter ekibinin non-fungible token (NFT) kimlik doğrulaması üzerinde çalıştığını doğruladı. Ayrıca kullanıcılar sahip oldukları NFT’leri profillerine bağlayabilecek. Bunun ne şekilde olacağı henüz netleşmedi, bir rozet veya direkt olarak profil resmine ekleme şeklinde çalışabilir.

Twitter ekibinin bu adımı NFT’lerin popülerliğine de katkı sağlaması bekleniyor. Daha fazla yatırımcı profilinde eşsiz NFT’ler edinmek isteyecek. Twitter dünya gelinde 330 milyon aktif kullanıcıya sahip ve Bitcoin’in bahşiş ödemelerinde kullanılması şimdilik sadece 100 milyon olan topluğun aniden katlanması anlamını taşıyor. Daha fazla insan NFT ve kripto paralarla tanışacak. Bu durum uzun vadede kripto paralarının genişlemesine ciddi katkı sağlayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar