X


Tether (USDT) CEO’sunun Twitter Hesabına Erişilemiyor!

Bloomberg, uzun bir süredir eleştiri oklarının hedefi olan stablecoin şirketi Tether hakkında birçok iddiayı içeren bir rapor yayınladı. Raporun yayınlanmasının hemen ardından ise, şirketin CEO'sunun Twitter hesabı erişime kapandı.
18:35
8 Ekim 2021
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Stablecoin şirketi Tehter‘in (USDT) CEO’sunun, Twitter hesabına ulaşılamıyor.

Tether, Regülatörlerin Radarında

Piyasa değeri en yüksek stabil kripto para birimi olan Tether, son dönemlerde birçok regülatörün radarına girmeye devam ediyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) olmak üzere birçok düzenleyici kurum, kripto varlıklara yönelik getirilecek regülasyonlar içerisinde en çok da stabil kripto paralar üzerinde çalışıyor.

Tartışmalı Rezerv İddiaları ve Bloomberg Raporu

Birçok regülatör kurum defalarca kez, USDT‘lerin yeterli nakit rezervi ile desteklenmediğini ve rezervlerin şeffaf bir şekilde denetlenemediğini dile getirdi. Tether, bu iddiaları birçok defa reddedip aksi yönde açıklamalar yapsa da, piyasadaki şüpheyi ortadan kaldıracak somut veriler sunamadı. Bu iddiaların en sonuncusu da Bloomberg‘den geldi. Bloomberg, şirketin rezervleri ve Çinli yatırımcılara verdiği milyarlarca dolarlık krediler başta olmak üzere birçok konuya ilişkin iddialar içeren bir rapor yayınladı. Rapor yayınlandıktan kısa bir süre sonra ise, Tether şirketinin CEO’su Jan Ludovicus van der Velde’ye ait Twitter hesabı erişime kapandı.

Çeşitli İddialar Var

CEO’nun, en son attığı “Bizi izlemeye devam edin” şeklindeki ilginç tweetini baz alarak birçok insan, CEO’nun hesabının ele geçirildiğini ve başkaları tarafından kaptıldığını düşünüyor. Ancak CEO’nun Bloomberg raporunun ardından baskılara daha fazla dayanamadığını ve kaos yaratmamak adına hesabını kapattığını iddia eden bir çoğunluk da var. İşin aslı, ilerleyen günlerde şirket tarafından yapılan resmi açıklamalar ile netliğe kavuşacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar