Son DAKİKA: Genesis Konusunda Kritik Gelişme! Bu Tarihte Kripto Çakılabilir!

Son gelişme hiç iyi olmadı. Kritik tarihe ve gelecek son dakika duyurularına dikkat.
17:12
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yıldan bize miras kalan ve kripto para piyasalarını tehdit eden büyük bir sorunumuz var. Gemini borsasının kurucusu birkaç dakika önce kritik bir açık mektup gönderdi. Eğer Genesis belirtilen tarihe kadar bir çözüm yolu bulmazsa kripto para yatırımcılarını hiç iyi şeyler beklemiyor.

Genesis Son Dakika

En büyük kripto para borç veren olan Genesis likidite sorunu yaşıyor ve bu yüzden Gemini borsası da müşterilerine Earn ödemeleri yapamıyor. Birkaç dakika önce Gemini borsasından DCG Ceo’suna bir açık mektup yayınlandı. Bu mektupta artık oyalamaktan vazgeçin ve 8 Ocak tarihine kadar sorunu çözün deniyor. Halka açık yayınlanan mektup Genesis’e artık daha fazla süre verilmeyeceğinin de bir kanıtı gibi görünüyor. Mektupta şunlar yazıyor.

“Bary, bugün Genesis’in para çekimlerini durdurmasının üzerinden 47 gün geçti. Cevap arayan 340.000’den fazla Earn müşterim adına yazıyorum. Bu kullanıcıların hepsi gerçek insanlar, sadece Excel’deki rakamlar değil. Son 6 haftadır 900 milyon dolarımızı ödemeniz için sizinle iyi niyet çerçevesinde bir ilişki yürüttük. Ancak artık kötü niyetli oyalama taktikleri uyguladığınızı görüyorum. Bizimle masaya oturmuyor Avukatlarınıza yönlendiriyorsunuz bu acımasızca. DCG bizim alacaklı olduğumuz Genesis’ 1,6 milyar dolar borçlu bunlar ihtiyacı olan paraları Genesis’e direkt veya dolaylı olarak emanet eden masum insanların parasıdır. Şimdiye kadar sorunu çözebilirdik ancak siz çözüme yanaşmıyorsunuz. Müşterilerimizin ve bizim artık sabrımız kalmadı 8 Ocak tarihine kadar süre tanıyoruz.”

Kripto Paralar Düşebilir

Genesis, Gemini ve DCG’nin çok sayıda alt şirketi seri bir iflas dalgası başlatabilir. Bu durum FTX çöküşünün en az birkaç kat büyüklüğünde olacaktır. Solana fiyatı nasıl FTX ile ilişkisinden dolayı sert biçimde düştüyse bu süreçte Grayscale ile ilişkisi olan, büyük yatırımcısı olduğu altcoinlerde (mesela FIL Coin) sert düşüşler görebiliriz. Milyarlarca dolar değerinde Bitcoin tutan Grayscale, DCG’nin alt şirketlerinden sadece biridir.

2022 yılı kesinlikle zor bir dönemdi ve 2023’e dair umutlar daha kötü şeylerin olmayacağını bize söylüyordu. Fakat 8 Ocak tarihi bir dönüm noktası olabilir. Eğer DCG iflas açıklarsa en azından birkaç ay boyunca piyasadaki aşırı satış havasının yatırımcıları bezdirdiğini görebiliriz.

Güncelleme: Silbert konuyla alakalı açıklama yaptı ve suçlamaları reddetti.

“DCG, Genesis’ten 1,675 milyar dolar borç almadı. DCG, Genesis’e hiçbir faiz ödemesini aksatmamıştır ve ödenmemiş tüm krediler için cari durumdadır; bir sonraki kredi vadesi Mayıs 2023’tür. DCG, Genesis’e ve danışmanlarınıza 29 Aralık’ta bir teklif iletti ve herhangi bir yanıt almadı.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar