Son Dakika: Fenerbahçe Token Müjdeyi Verdi! FB Token Son Durum!

Türkiye'nin en önemli kulüplerinden birinin kripto parası büyük duyuruyu paylaştı.
15:39
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ön satış sürecinde büyük ilgi gören FB Token birkaç dakika önce büyük müjdeyi verdi. Yatırımcılar bu haberi bekliyordu. Türkiye’nin en büyük takımları kendi kripto para birimlerini piyasaya sürdü. Buradan çok ciddi gelir elde eden takımlar bu tokenlere olan ilginin devam etmesi için çeşitli çalışmalar yapıyor. Son duyurunun detayları ve daha fazlası.

Fenerbahçe Token Müjdesi

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen FB Token bu yıl ön satış yatırımcılarının kilit açılışlarını yaptı. Her ay yatırımcılar ellerindeki kilitli tokenlerin bir kısmını satabiliyor. Bu arzı dengelemek için de FB Token düzenli yakımlar yapıyor. Birkaç dakika önce yapılan duyuruya göre 205.000 adet yani 7 milyon 175 bin TL değerinde token yakıldı.

Yazı hazırlandığı sırada FB Token 35 TL’den alıcı buluyor. Türkiye’nin en büyük takımlarından birinin tokeni olsa da likidite eksikliği FB Tokenin bugüne kadar ciddi bir fiyat artışı yaşamamasına neden oldu. Ön satış yapıldığı borsada işlem görmeye devam eden token henüz farklı borsalar (CMC verilerine göre) tarafından listelenmiş değil.

FB Token Yorum

Diğer fan tokenlere göre FB Token arzı ciddi anlamda yüksek. Maksimum arzı 190,7 milyon olan FB Token bunun önemi bir kısmını yıllar içinde yakarak sirkülasyon arzını dengelemeyi hedefliyor. Şimdilik 28,63 milyon token basıldı. Bunun önemli bir kısmı halen kilitli ve önümüzdeki yıl kilit açılıkları tamamlanacak. Geçtiğimiz yıl ön satıştan 2000 TL değerinde yaklaşık 133 token alan biri Mayıs 2022 tarihinden bu yana her ay 8 (yaklaşık) tokenini satabiliyor. Mayıs ayında başlayan süreç 15 ayda tamamlanacak.

FB Token yakımları ilgili dönemdeki başarılara istinaden belirleniyor. Şimdilik 30 TL kilitsiz ön satış fiyatının üzerinde bulunan FB Token, ilk listelendiği günlerdeki yükselişi hariç istikrarlı biçimde düştü. Şampiyonluk ve uluslararası başarılar fan tokenlerin fiyatını direkt etkilediği için teknik analizden daha fazla futbol yorumcularının görüşlerini araştırmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar