X

Son Dakika: Fenerbahçe Token (FB) Bu Ay Yakım Yapacak!

İlk yakım tarihi belli oldu, fiyata etkisi ne olacak?
20:15
13 Ekim 2021

Türkiye’nin en büyük taraftar grubuna sahip olan Fenerbahçe, çıkardığı fan token ile ciddi ilgi görmüştü. Kripto para yatırımcıları 15 ve 30 TL’lik ön satıştan milyonlarca adet token aldı ve bugün fiyat 7 doların üzerinde bulunuyor. Maksimum arzı kafa karıştıran FB Token daha önce de yakım işlemleri yapacağını ve arzı daraltacağını söylemişti. Tarih netleşti, bu ay yakım yapılacak.

Fenerbahçe Token (FB) Yakımı Ne Zaman?

Yapılan açıklamaya göre 15 Ekim Cuma günü yakım yapılacak. Bugün Fenerbahçe resmi Twitter hesabı üzerinden token için açılan sosyal medya hesapları duyurulmuştu. Bu hareketle birlikte bizde artık Fenerbahçe’nin token için gaza basabileceği yorumunda bulunduk. Beklenen oldu, sosyal medya hesapları açıldıktan saatler sonra FB Token yapılacak yakımla ilgili duyuruyu geçti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki Tweet ile yakım tarihini ilan eden FB Token zaten yol haritasına göre pek çok gelişmeye bağlı olarak yakım yapmaya devam edecek. Böylelikle on yıllar içinde kilidi açılacak maksimum arz da sürekli daralıyor olacak. Şampiyonluklar, galibiyetler ve uluslararası kupalarda kazanılan maçların hepsi belli miktarda token yakılmasını tetikleyecek. Aşağıdaki görselde yakım miktarlarını görüyorsunuz.

FB Token yatırımcıları yakım haberiyle birlikte heyecanlandı çünkü 2022 Mayıs ayına kadar mevcut dolaşım miktarının sabit kalması bekleniyordu.

Yukarıdaki grafikte yıllara göre arz planlamasını görüyorsunuz.

Fan Tokenların Altın Çağı Başlıyor

Binance bugün önemli bir duyuruda bulundu. Fan tokenlara desteğinin devam edeceğini açıklayan şirket Lazio ile ilk adımını attı. Ön satış Binance üzerinden yapılacak ve güçlü taraftar topluluğu olan projeler çok daha hızlı şekilde borsada listelenecek. Şimdilik fan token piyasaları daha çok Socios üzerinden domine ediliyor. Daha güçlü oyuncuların pazara giriş yapmasıyla birlikte fan tokenlara daha fazla para girişi olması bekleniyor.

Galatasaray uzun süredir GAL Token ile taraftarlarından yatırım alıyordu. Global borsalara açılmasıyla birlikte yabancı kripto para yatırımcıları da projeye para soktu. FB Token ise şimdilik sadece Paribu üzerinden alınabiliyor. Daha fazla borsada listelenmesiyle birlikte FB Token da gerçek değerlemesine ulaşacaktır. Haberin etkisiyle birlikte FB Token (FB) yaklaşık 67 TL’ye ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar