X

SON DAKİKA: Elon Musk’tan Bitcoin (BTC) Satışı İle İlgili İmalı Açıklama

Tesla, Bitcoin mi satacak?
22:02
16 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellike çarşamba günü direkt olarak Elon Musk’ın etkisi ile sert bir düşüş yaşamıştı. Bitstamp kripto para borsasında 45.700 dolara kadar gerileyen Bitcoin, daha sonra toparlansa da Elon Musk şimdi yine oldukça sansasyonel bir açıklamada bulundu.

Elon Musk, Tesla’nın BTC Satış Gönderisine Yorum Yaptı

Dogecoin’i shillerken Bitcoin’in madencilik modelini eleştiren Elon Musk, Tesla’nn elindeki bütün BTC’leri satabileceğine dair bir gönderiye verdiği yanıt ile satış baskısına yönelik korkuları arttırdı. Mr. Whale isimli Twitter hesabı, konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin yatırımcılarının önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elindeki bütün BTC’lerini sattığını öğrenince kendilerini tokatlayacaklarını düşündüğünü vurguladı.

Mr. Whale, şu an Elon Musk’ın gördüğü nefretten sonra Elon Musk’ı bu satıştan dolayı suçlayamayacağını vurgularken, Elon Musk’tan gelen yanıt ile şaşkına dönmüş olabilir. 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımının arkasındaki isim olarak da bilinen Elon Musk, bu tweete ise “kesinlikle” yanıtını vererek piyasalarda korku yarattı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tesla, Bitcoin Mi Satacak?

Elon Musk’ın bu ifadeyle beraber Tesla’nın bu çeyrekte elindeki BTC’leri satacağını teyit ettiği söylenemeyecek olsada ünlü ismin son dönemde sosyal medyada gördüğü tepkilerden muzdarip olduğu söylenebilir.

Tesla’nın ikinci çeyrek finans raporunda elindeki 1,5 milyar dolarlık BTC’yi sattığını açıklaması ise kesinlikle deprem etkisi yaratabilir. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 45.832 dolardan işlem görmekte ve son 24 saat içerisinde %4,3 değer kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar