Son Dakika: Elon Musk, The Bitcoin Word Etkinliğinde Önemli Açıklamalarda Bulundu! Tüm Açıklama

Özet

  • Elon Musk'ın katıldığı Bitcoin etkinliği başladı. İşte ilk açıklamalar.
21:13
21 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Günlerdir beklenen etkinlik nihayet başladı. Elon Musk, Jack Dorsey ve Ark Invest CEO’su Wood şu an Bitcoin hakkında konuşuyor. Canlı yayınlanan programa Musk’ın sözleri damga vurdu. Bitcoin fiyatı şu an 32.400 dolar seviyesini aştı. Bitcoin fiyatı etkinliğin seyrine göre bu gece daha da artabilir.

Elon Musk’ın Açıklamaları

The Bitcoin Word etkinliğinde konuşan Elon Musk…

Etkinlik 21 Temmuz Çarşamba (Bugün) Türkiye saatiyle 21:00’da başladı. Tüm bölümleri daha önce kayda alınan ve kendi zaman dilimlerinde The Bitcoin Word internet sitesinde yayınlanan programın Elon Musk bölümü şu an canlı yayınlanıyor.

The Bitcoin Word internet sitesine kaydolmuş kullanıcılar canlı olarak programı takip edebiliyor. Üstelik herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Elon Musk Bitcoin tişörtüyle yayına katıldı ve son derece olumlu konuşuyor.

İşte tüm açıklama;

“Paranın enformasyon sistemlerinde kolay transferinin olması gerektiğine çok önceden inanıyordum. Paypal’i yaptığımızda biz bunu başaracağımızı düşünmüştük. O zamanlar yaptığımız transferler 1-5 gün arasında sürüyordu. Hatta bazen çekleri ve diğer gönderileri de gönderiyorduk fakat güvenliği sağlayamıyorduk. Bu sebeple kripto paraların IT sektöründe olmasını ben uygun görüyorum. Hükümetlerin bu sisteme müdahale etmesi bazı hatalara sebep olabiliyor. Bitcoin evrimleşen bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin maliyet ve hız avantajıyla transfer imkanı sunuyor.”

“Bitcoin şu an çok iyi değil fakat potansiyeli olduğunu biliyorum. Zamanla daha iyi olacak, daha önce söylediğim gibi çok fazla enerji harcama konusuna dikkat etmek gerekiyor. Ben bir yatırımcıyım , coin sahibiyim (iki şirket için de Tesla ve SpaceX) Bitcoin’i şirket olarak aldık. Biz Bitcoin’de büyük potansiyel görüyoruz.”

Elon Musk Kendisine Sorulan Soruya

“Üç şirketim için de Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin aldım. Biraz zarar ettim, biraz fiyatı pompaladım kabul ediyorum. Yüksek meblağlı transferlerde maliyet konusu bizim kripto kabulümüzde (bankalarda) azaldı.

Elon Musk’a “Sen önümüzdeki dönemde kripto yatırımlarından zarar etmekten korkuyor musun?” diye soruldu.

“Ben ciddi değer kaybı olacağına inanmıyorum”

“Blockchain’i desteklemek için küresel ölçekte internet erişimini güçlendireceğiz. Bunu Starlink projemizle yapacağız.”

Dogecoin hakkında kendisine bir soru soruldu ve Elon Musk buna cevap verdi.

“Dogecoin (DOGE) benim ilgimi çekiyor. Son derece eğlenceliler ve onları seviyorum.”

 

Tesla Bitcoin Kabul Edecek Mi?

Elon Musk bu soruya şu şekilde cevap verdi.
“Bitcoin kabul etmeye başladığımızdan itibaren Bitcoin fiyatı ciddi bir yükseliş yakaladı. Yenilebilir enerjiye şirket olarak çok fazla yatırım yapıyoruz. Yakın zamanda Bitcoin yenilebilir enerjiye daha fazla geçiş yapabilir. Şirketim ve ben kripto varlıklarımızı satmıyoruz. Düşüşler beni Bitcoin kullanımı kosunuda cesaretlendirdi.

Son olarak yakın zamanda “Bitcoin kabul edebiliriz” açıklaması yaptı.

Haber güncelleniyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI