Son Dakika: Böylesi Tarihte Görülmedi! Bitcoin 28.000 Dolar Oldu! Piyasada Bayram Havası!

Özet

  • Akşam saatlerinde Credit Suisse tarafında gelen haberler piyasayı bir anda uçurdu ve 28.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını sağladı.
20:20
19 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde dünya genelinde birden çok bankanın battığına veya sıkıntıda olduğuna dair açıklamalar tüm piyasayı meşgul etti. Tüm bunların ardından gelen açıklamalar ve yaşananlarsa kripto piyasasının toparlanmasını sağlamakla kalmadı aynı zamanda geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana görülmemiş seviyelerin yaşanmasına sebep oldu.

İsviçre’den Gelen Haber!

Pazar günü akşam saatleri itibariyle ise bir haber piyasalara bomba gibi düştü. Haber’e göre İsviçre tarafından geldi. Geçtiğimiz günlerde bir çok sıkıntıyla yüzleşen ve hakkında sayısız haber çıkan İsviçre bankası Credit Suisse’nin satışının onaylandığı yönünde söylentiler bir anda ortaya çıktı.

Elde edilen bilgilere göre UBS, Credit Suisse’nin satışı için 2 Milyar İsviçre Frang’ı ödeyecek. Bu haberin gelmesinin ardından ise Bitcoin fiyatı bir anda fırladı ve 28.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Piyasalarda Son Durum

Kripto para piyasası haberin çıktığı andan sonra 28.000 doların üzerine bir anda fırladı ve 28.400 doları ziyaret etti. Bu andan sonra ise bir kaç kez 27.900 dolar seviyesine geriledi. Yaşanan bu durum küçük panikler yaratsa dahi pazartesi günü itibariyle piyasalarda 28.000 dolar üzerinde tutunma çabasının hakim olduğunu yatırımcıya gösteriyor.

Bunun yanı sıra altcoin’ler de bu yükselişle birlikte kendilerini Bitcoin kadar olmasa da yukarıya taşıdılar. Marketcap sıralamasında ikinci sırada bulunan Ethereum yazım itibariyle 1.775 dolardan işlem görürken onu takip eden altcoin’lerde de yükselişin yaşandığı gözle görülür biçimde belli olmakta.

Çarşamba günü yapılacak olan FED toplantısı piyasanın geleceği açısından çok kritik olacak. Olası bir faizin sabit tutulması durumu veya faiz indirimi haberi Bitcoin’i bir anda 30.000 dolar seviyesine taşıyabilir ve bu durum da yatırımcıların 1 yıldan fazla süredir görmediği noktaların birbiri üstüne gelmesine sebep olabilir. Tüm bu olacaklar piyasa takipçileri tarafından yakından gözlemleniyor olacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI