Son Dakika: Binance Launchpad’deki Celer ICO’sunda Tüm Token’lar Satıldı!

Celer Network ICO’su 17 dakikada tamamlandı.
19:03
19 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance Launchpad’de düzenlenen ve sonuçları merakla beklenen Celer Network ICO’su 17 dakikada tamamlandı. ICO kapsamında yatırımcılara 4 milyon dolarlık CELR token’ı satıldı.

Böylece BTT ve FET ICO’sunun ardından Binance Launchpad’de 3. ICO etkinliği tamamlanmış oldu. CoinTürk okurlarına geçtiğimiz haftalarda duyurduğumuz ICO’da bir CELR token’ı, 0,000434 BNB’den yatırımcılara satıldı. Token’ların bu denli ucuz fiyatına, ICO’nun kısa sürede bitmesine ve Binance Launchpad’in rüştünü bir kez daha ispatlamasına rağmen Celer Network ICO’su yatırımcılar arasında büyük bir kaosa yol açtı.

Yatırımcılar Binance’e Öfkeli

ICO’dan sonra Binance’in Twitter hesabı, hayal kırıklığı ve öfke dolu kullanıcı yorumlarıyla doldu.

Etkinlik başlamadan önce Binance kullanıcılara sayfayı yenilemeleri gerektiğini bildirmişti. Buna rağmen kullanıcılar ICO’nun başlangıcında teknik sorunlar yaşadı. Cryptopotato’nun haberine göre Binance ICO’ya olan yüksek talebi karşılamada başarısız kaldı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ICO’nun ardından şu açıklamayı yaptı:

Yenilenen sürümde bile kapasite/önbellek sorunları yaşandı. Gelecekte daha iyi bir tecrübe için çalışmaya devam edeceğiz.

İstatistikler: 39.003 kişi satın almaya çalıştı, 3.129 kişi biraz aldı. 35.000 kişi bir nebze mutsuz olacak.

Kullanıcı Şikayetleri

Birçok kullanıcı, sayfayı yenilemesine rağmen hesaptan otomatik olarak çıkış yapıldığını ve bu şekilde vakit kaybettiklerini aktardı. Bir kesim de defalarca hesabına girmeye çalışmış. Bazı kullanıcıların şikayeti ise satın alım esnasında bakiyelerinin yanlış bir şekilde yetersiz fon uyarısı vermesiydi. Son olarak bazı kullanıcılar alım emri vermelerine rağmen daha sonra emirlerinin tamamen yok sayıldığını iddia etti.

CELR’ın Binance’te işlem görmeye başlamasıyla önümüzde günlerde fiyatta büyük hareketlenmeler yaşanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar