X


Solana’dan (SOL) Yeni Teknoloji: Fiyatlanmada Etkisi Olacak Mı?

Blockchain ekosisteminde yenilikler son hızıyla devam ederken Solana (SOL) yeni teknolojik bir ürün ile önemli bir adım attı.
11:00
24 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Solana (SOL) son 24 saat içerisinde fiyatında %7,68 oranında yaşanan artış ile yatırımcıların ilgisini üzerine toplamış durumda. SOL’un gösterdiği performansın birkaç sebebi olduğu söyleniyor.

Yeni Teknoloji

Solana, son 24 saatte fiyatında yaşadığı ciddi artış ile birlikte son yedi gün içerisinde toplamda %25.10 oranında bir kazanç elde etti. Yatırımcılarına güzel bir kar oranı veren kripto para biriminin gösterdiği fiyat artışının nedeni olarak, kendi bünyesinde geliştirip piyasaya sürmeye hazırlandığı kripto akıllı telefonu “Saga” olduğu ileri sürüldü. Ayrıca piyasalarda yaşanan küçük çaplı fiyat yükselmelerininde etkili olduğu düşünülüyor.

23 Haziran Perşembe günü Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, New York’ta Saga adlı yeni bir telefonunun ve Web3 programları için bir yazılım geliştirme kitinin piyasaya sürüleceğini duyurdu. Yakovenko, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülmesi planlanan yeni kripto akıllı telefonun yaklaşık 1.000 dolarlık bir fiyata sahip olacağını açıkladı.

Solana’nın yeni akıllı telefonu “Saga” hakkında yapılan açıklamalarda, bir Web3 (dapp) mağazası, “Solana Pay” adlı bir mobil cüzdan, platform çapında kolay bir işlem imzalama seçeneği ve telefondaki özel anahtarları güvenceye almak için bir şifre kasası içerdiği belirtildi.

“En Başarılısı Saga”

Bununla birlikte önde gelen birkaç teknoloji şirketinin de daha öncesinde kripto akıllı telefonlar üretmişti. Bu yeni teknolojinin diğer örnekleri ise HTC’nin “Exodus” serisi, Samsung’un “KalytnPhone” ürünü ve Sirin Labs’ın “Finney” adlı telefonu. Ancak geliştirilen tüm kripto akıllı telefonlar arasında, Solana’nın yeni teknolojisinin en başarılı ürün olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan analistler SOL/USD paritesini incelediğinde, 17 – 22 Haziran tarihleri arasında yaşanan hafif bir düşüşle trend çizgisi desteğinin sinyallerini verdiğini belirtiyor. Ancak bu düşüşün ardından SOL’un, yükseliş trendini sürdürebilmek için daha fazla güç kazandığı ileri sürüldü. Kripto para birimi bu yükseliş hareketini devam ettirebilirse, 54.6 dolarlık direnç seviyesini geçebileceği öngörülüyor.

Solana (SOL) yazı kaleme alındığında 38.45 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar