Reklam

Solana (SOL) 111 Dolara Düşer Mi? Güncel Veriler ve Fiyat Tahmini!

Solana (SOL) için en kötü senaryoya hazırlıklı olmak gerekebilir!
23:18
8 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son üç gündür piyasa toparlanma emareleri gösterirken Solana (SOL) zayıf kalıyor. Fiyatta herhangi bir toparlanma olmadı ancak yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmamayı da başardı. Peki Solana (SOL) kısa vadede neyi hedefliyor? SOL için fiyat tahminleri neler?

Solana (SOL) 111 Dolar Olur Mu?

3 Aralık’tan itibaren Solana hafta boyunca kırmızı mumlar yakıyor. Bu durum da altcoin’in %18+ düşüşle 190 dolar bölgesinde işlem görmesine sebep oluyor. Fiyat gün içinde SMA50 bölgesini birçok kez kaybetmiş olsa da yazı hazırlandığı sırada 193 dolara yükselerek bu seviyeyi geri kazandı. SOL için kritik destek bölgesi 183 dolar ve bu seviye yeniden test edilebilir.

Geçmişte SMA100 ve SMA50 testleri fiyatın SMA200 bölgesine düşüşünü engelledi. Bununla birlikte SMA200 testinin fiyatta %52’den fazla kayıp yaşatması mümkündür. Bu senaryoda fiyatın 111 dolara kadar gevşemesi mümkün tam da bu yüzden 183 dolar desteğinin yakından izlenmesi gerekiyor.

Solana (SOL)

Bu hafta Solana’ya 5 milyon dolara yakın net giriş oldu. Bitcoin ve Ethereum’dan sonra bu konuda üçüncü olan SOL, önemli bir avantaja sahip. Ağ tutarlı şekilde gelişiyor, bu nedenle yatırımcılar SOL’u sosyal olarak da aktif tutuyor. Ağın çeşitli dApp ve USDC gibi girişimlerle benimseniyor olması altcoinin ciddi kayıplar yaşamasını engelliyor.

Bunlara rağmen yatırımcılar FTX‘teki fonlama oranı altı ayın en düşük seviyesinden düşüşe geçtiği için bir süre piyasayı izlemek isteyebilir. Ayrıca, kripto paranın riske göre düzeltilmiş getirisi negatif 2.81’de ve bu da yatırımları şu anda daha da endişelendiriyor. Bakalım ekosisteminin gücü Solana fiyatını 111 dolar dibinden korumaya devam edecek mi?

Yatırımcıların herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için güncel destek bölgelerini kontrol etmesi ve pozisyonlarını anlık değişen şartlara göre yeniden değerlendirmesi gerekiyor. Fiyatın muhtemel BTC çakılışında daha derin dipler yapması bugünlerde daha olası görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar