reklamı kapat

SocialMedia.Market ICO’sunu Başarıyla Tamamladı

28 Mart 2018
  • Coin TürkCoin Türk

SocialMedia.Market (SM.M) reklam verenleri ve sosyal medya fenomenlerini bir araya getiren dünyadaki ilk blockchain temelli platform olarak biliniyor. ICO etkinliğini başarılı bir şekilde tamamlayan ekip toplamda 13.946 ETH değerinde fon toplamayı başardı. Bu rakam itibari para cinsinden ifade edildiğinde 6.5 milyon dolar civarında bir değere karşılık geliyor.

Token’lerin %75’inden daha fazlası Asya piyasalarında satıldı. SMT token özellikle Japonya sınırlarında oldukça popüler hale geldi. Öyle ki ICO boyunca sunulan token’lerin %70’i Japon kullanıcılar tarafından satın alındı.

SM.M projesinin bir sonraki adımı SMT token’lerin ICO katılımcılarına dağıtılmasını kapsıyor. Token’ler 29 Mart 2018 tarihinde dağıtılmaya başlanacak. Üstelik SMT token’ler en az iki token borsasında işlev görmeye başlayacak. Ekibin çalışmaları hız kesmeden devam edecek. Buna göre SM.M platformu büyük reklam verenlerle, sosyal medya fenomenleriyle ve blockchain servisleriyle ortaklık anlaşmaları sağlamayı hedefliyor. SocialMedia.Market projesinin büyüme planları arasında Native Video Box (nvb.digital) adı verilen bir başka projeyle stratejik bir ortaklık sağlama fikri de yer alıyor. Native Video Box platformunun kullandığı analitik araçlar ve video içeriklerini değerlendirme yöntemleri SM.M platformunun ve ortaklarının sahip olduğu kriterler ile paralel doğrultuda işliyor.

Üstelik SM.M platformunun birlikte çalışmayı düşündüğü platformlar nvb.digital ile kısıtlı değil. Taklimakan ağı (taklimakan.io) blockchain sektörünün gelişimi için SM.M platformu ile ortak çalışma yürüteceklerine işaret etti. Taklimakan kendi markasını inşa ederken SM.M platformundan istifade edecek.

Sağlamayı planladığı ortaklıklarla gücüne güç katmayı hedefleyen şirket muhteşem bir danışma kurulunu bir araya getirdi. Bu kurulun üyeleri arasında TechCrunch ekibinin tanındık üyelerinden Keith Teare ve bir başka ünlü şirket Value Brain Company’den Tatsunari Ono da bulunuyor. Sahip olduğu tecrübeyle projeye ilham veren bir diğer danışma kurulu üyesi Sonic Foundry Inc’ten Andrew Playford da SM.M ICO’suna destek veriyor. Playford ICO’ya yönelik yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde sona eren SM.M ICO’su oldukça önemli başarılara imza attı. Günümüz pazarlama piyasasında bulunan en önemli blockchain projelerinden birisi olarak bilinen SM.M platformunun elde ettiği bu başarı bizim için sürpriz olmadı.”

Andrew Playford sektöre yönelik yaptığı değerlendirmelerle açıklamalarını detaylandırdı:

“Sosyal medya fenomenleri tarafından yapılan reklamların geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde büyük bir potansiyele ulaştığını görüyoruz. Blockchain teknolojisine dayanan bir platform sektörde karşılaşılan büyük sorunlardan çoğunu bertaraf edebilir. Bu projenin birçok marka ve çoğu sosyal medya fenomeni için emsali görülmemiş fırsatlar oluşturacağını düşünüyorum. SM.M platformu sektörde çığır açacak bir potansiyele sahip.”

SocialMedia.Market platformunun ICO etkinliği ICOBox rehberliğinde gerçekleştirildi. ICOBox dünyadaki en iyi hizmet platformlarından birisi olarak biliniyor ve müşterilerinin ICO’larını teknik, yasal ve pazarlama gibi konularda destekliyor. ICOBox’ın halkla ilişkiler ve işletme analiz bölümü başkanı Dima Zaitsev başarılı bir şekilde ICO’sunu tamamlayan şirketi tebrik etti.

Zaitsev projeye yönelik şu ifadeleri kamuoyuyla paylaştı:

SM.M platformu sosyal medya fenomenlerinin reklam potansiyelleriyle ilgilenen kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelecek. Topluluk SM.M projesini bu nedenle sürekli olarak destekliyor. Sahip olduğu yükümlülük, tutku ve uzmanlık özellikleri sayesinde SM.M ekibi oldukça önemli bir başarıya imza attı. ICO’sunu başarıyla tamamlayan şirketle olan çalışmalarımızı sürdürmekten büyük bir zevk alacağız.”

SM.M platformu geleneksel reklamcılık sektörünün kullanışsız bir hale geldiğini düşünen markalar ve sosyal medya fenomenleri için oluşturuldu. Platform kullanıcılarına kolay kullanımlı çözüm yöntemleri sağlayacak. Buna göre kullanıcılar özel reklamcılık kampanyalarından ve pek çok olanaktan faydalanacaklar. Buna göre platformun kullanıcıları sosyal medya fenomenleri tarafından hazırlanan analizlere ulaşabilecekler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.