X


SkyBridge Capital’in Kurucusu, Bitcoin’deki Düşüşü “Black Friday” Olarak Değerlendiriyor!

SkyBridge Capital'in kurucusu Anthony Scaramucci, CNBC ile gerçekleştirdiği röportajında, Bitcoin'deki düşüşü "Black Friday" olarak değerlendirdi.
09:06
27 Kasım 2021

26 Kasım Cuma günü, yalnızca kripto para piyasası adına değil, aynı zamanda genel olarak finansal piyasalar adına oldukça olumsuz geçti. ABD hisse senedi endeksleri ortalama %2’lik bir düşüş kaydetti.

Yeni Varyant Haberleri Piyasada Endişe Yarattı

Konuya ilişkin çok sayıda uzman isim, Bitcoin‘deki değer kaybına yeni koronavirüs varyant haberinin neden olduğunu dile getirdi. Son dönemlerde koronavirüsün yeni bir varyantını keşfeden bilim adamları, bu yeni varyantın aşıya karşı dayanıklı olduğunu dile getirdi. Bu bağlamda yeni varyant haberinin yayılması ile de finansal piyasalarda bir endişe havası oluştu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Black Friday Söylemi

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, CNBC ile gerçekleştirdiği röportajında bu endişe havasının “Black Friday’den” başka bir şey olmadığını ve insanların bundan faydalanması gerektiğini söyledi:

“FED daralma yapmıyorsa, bu bir satın alma fırsatıdır. Bu bir Black Friday’dir. Her şey indirimde…”

Scaramucci, kripto para piyasasındaki yatırımcılara sakin olmaları gerektiği yönünde bir çağrı yaptı. Piyasadaki düşüşlere neden olan endişelerin kripto para birimlerinin temelini etkileyemediğini dile getiren SkyBridge Capital’in kurucusu, kripto para birimlerinin bu dönemde daha güçlü çıkmak için yeterli nedeni olduğunu iddia etti:

“Bizim gibi uzun vadeli temellere inanıyorsanız, satın alma zamanı. Ben sadece şu anda riskli bir durum olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatil olması, insanları bu piyasadan uzaklaştırıyor. Bunun bir yandan iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Kaldıraçlı işlemlerin bir kısmını ortadan kaldırıyor.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar