X


Bitcoin Rhodium (BTR) Nedir? Nasıl Çalışır?

Bitcoin Rhodium sahip olduğu birçok avantajla yatırımcısına kucak açıyor.
13:00
3 Aralık 2019
Okuma Süresi: 4 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Yeni bir kripto varlık olarak kullanıcıların karşısına çıkan Bitcoin Rhodium (BTR) yatırımcılar alım satım işlemlerine başladı. Sahip olduğu avantajlı özellikler sayesinde kullanıcıların yoğun ilgisine uğraması beklenen bu benzersiz kripto paranın toplulukta ve madenciler arasında önemli ölçüde benimseneceği öngörülüyor. Gelin bu kripto parayı geniş kapsamlı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Bitcoin Rhodium Nedir?

Bitcoin Rhodium bir değer saklama kripto parası şeklinde tanımlanabilir. BTR olarak da ifade edilen kripto paranın listelendiği borsalarda XRC harfleriyle temsil edileceği belirtiliyor. Birçok benzersiz özelliğe sahip olduğu görülen bu kripto para kullanıcıların uzun vadeli yatırımlar gerçekleştirmesine imkan vermeye tüm yönleriyle hazır.

Bitcoin’den (BTC) farklı bir kripto para olduğunu gördüğümüz Bitcoin Rhodium’un bir hard fork sonucunda ortaya çıkmadığını belirtmemiz gerekiyor. BTR sahip olduğu birçok özellik itibariyle orijinal kripto para BTC’nin önüne geçme potansiyeline sahip olabilir mi? BTR’nin piyasaya arz edilecek toplam miktarı yalnızca 2,1 milyon birim ile sınırlandırılmış. Bu miktarın BTC’de 21 milyon olduğunu görüyoruz. BTR’nin piyasaya ilk arz edilişi ise toplamda 825 bin coin’i kapsayan bir airdrop programı kapsamında gerçekleşmişti.

Bitcoin Blockchain’inden ayrılmış bir fork kripto parası olmayan Bitcoin Rhodium farklı bir Blockchain ağına sahip ve BTC ağındakinden ayrılan bir protokolden faydalanıyor. X13 PoW algoritması olarak bilinen bu protokole göre ağdaki blokların boyutu 4 MB olacak şekilde tasarlandı. Bu yeni kripto paranın kaynak kodu ise çok yakında tüm toplulukla paylaşılacak.

Bitcoin Rhodium Nasıl Çalışır?

Sahip olduğu nadir bulunan özellikler sayesinde yatırımcıların dikkatini çekme potansiyeline sahip olan BTR diğer kripto paralardan ayrılıyor. Ekip Bitcoin Rhodium’un sahip olduğu kullanım alanları sayesinde kripto para piyasasında bulunan büyük bir boşluğu dolduracağına ve tüm ekosisteme büyük oranda katkı sağlayacağına inanıyor.

Bitcoin Rhodium’un kullanım alanlarını güçlendiren ve ekip tarafından özenle hazırlanmış birtakım programlar bulunuyor. Strong Hands (Güçlü Eller) Programı da bu çalışmalar kapsamında gösteriliyor. 1 Ocak 2019 tarihinde başlatılan bu program BTR’yi aktif şekilde kullanan yatırımcıların ödüllendirilmesini ve kripto paraya yeni yatırımcıların çekilmesini hedefliyor. Bu program sayesinde gereklilikleri yerine getiren tüm kullanıcıların, sahip oldukları varlıklardan %0,5 ila %30 oranında yıllık geri dönüşler alabilmelerine imkan veriliyor. Bu fırsatın uzun vadeli kripto para yatırımcıları için oldukça cazip bir teklif sunduğu inkar edilemeyecek bir gerçek.

Projenin web sayfasına göz attığınızda BTR ekibinin Crypto Trinity felsefesine göre hareket ettiğini görüyorsunuz.  Ekibe göre bu felsefe BTR, BTC ve Litecoin (LTC) arasındaki doğal benzerliğe dayanıyor. Bu üç kripto para, kullanıcılar için etkili bir ekosistem meydana getiriyor. Böylece tüm yatırımcıların farklı seçeneklerle kripto para işlemi yapabilmesine olanak sunuluyor. Bitcoin Rhodium tarafından benimsenen felsefe kripto paralara uzun vadeli yatırım yapma düşüncesinde olan kullanıcıların ihtiyaç duyduğu her şeyi onlara temin ediyor.

Dahası BTR ekibinin kullanım alanlarını eşten eşe piyasa platformlarına da ulaştıracağı belirtiliyor. Bu tür piyasalar sayesinde kripto para ile değerli metal yatırımcıları merkezsiz bir şekilde buluşturulacak ve BTR için yeni bir kullanım alanı meydana gelecek.

Bitcoin Rhodium Nereden Alınır?

2018 yılının Ekim ayında ana ağını başlattıktan sonra Bitcoin Rhodium için doğal bir borsa dışı piyasa oluştu. Bu piyasa çoğunlukla BTR Discord sohbet odasından organize edildi. Daha sonra 2018 Aralık’ta BTR eşten eşe işlem platformu Bisq’te listelendi. Bu gelişme BTR’nin on kat büyümesine imkan verdi ve BTR fiyatı 0,007 BTC’ye kadar yükseldi. BTR, Bisq üzerindeki ikinci en popüler kripto para olarak birçok yatırımcının dikkatini çekiyor.

 Son olarak BTR’lerin P2PB2B.io adlı bir borsada daha listeleneceği duyuruldu. Üstelik popüler piyasa izleme sayfası Coinmarketcap de yakın gelecekte BTR’yi listelerine alacak.

Web SayfasıTwitterDiscordMediumTelegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar