X


Şirketin Finans Direktörü Açıkladı: MicroStrategy, 2022’de Bitcoin Satın Almaya Devam Edecek mi?

MicroStrategy Finans Direktörü Phong Le, The Wall Street Journal ile yaptığı röportajında, şirketin 2022'de Bitcoin satın almaya devam edeceğini söyledi.
09:30
27 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

MicroStrategy Finans Direktörü Phong Le, lider kripto para biriminin son dönemlerde kaydettiği değer kayıplarına karşın, şirketin Bitcoin satın almaya devam edeceğini söyledi.

Şirketin Finans Direktöründen Açıklama

The Wall Street Journal ile yaptığı röportajda Le, MicroStrategy’nin 2022’de geçen yıla kıyasla daha büyük ölçekli Bitcoin satın alıp almayacağı konusunun henüz kesin bir netliğe kavuşmadığını, ancak BTC satın almaya devam edeceklerini dile getirdi. Şirket, yakın zamanda gerçekleştirdiği son satın alım ile birlikte portföyüne toplamda 124.391 adet Bitcoin eklemiş oldu. Ayrıca yine yakın zamanda SEC, MicroStrategy’nin Bitcoin muhasebe yöntemine itiraz ederek şirkete bir mektup yazdı.

Ek olarak MicroStrategy, ilerleyen birkaç yıl içinde Bitcoin destekli tahvil satın almayı düşünüyor. Ancak Le, bu ihtimalin piyasanın daha likit hale gelip gelemeyeceğine bağlı olduğunu dile getiriyor.

Bitcoin’deki Düşüş İvmesi

MicroStrategy‘nin Bitcoin başına ortalama maliyeti, kaydettiği son alımlar ile birlikte 30.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. 2021 yılının son aylarında kaydettiği yükseliş hareketleri ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (BTC ATH: 69.045 USD – CoinGecko) ulaşmasına karşın Bitcoin, zirve fiyat seviyelerini kaydetmesinin ardından bir düşüş trendine girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu süreçte güçlü destek seviyelerini kaybederek yüksek oranlarda değer kaybetti ve hafta içerisinde 32.900 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin’deki bu düşüş ivmesi, kripto para piyasasında da yüksek oranlarda değer kayıpları yaşanmasına neden oldu. Bu bağlamda Ethereum, 4.800 dolar ATH seviyesini kaydetmesinin ardından yaşadığı değer kayıpları ile birlikte 2.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar