X


Şirket Yetkilisinden Açıklama Geldi: PayPal, Kendi Stabil Kripto Para Birimini mi Geliştiriyor?

PayPal'ın kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı, şirketin bir stabil kripto para birimi üzerine çalıştığını açıkladı.
09:08
8 Ocak 2022

Şirket yetkilisinin yaptığı açıklamalar ile birlikte online ödeme devi PayPal’ın, değeri ABD Dolarına sabit bir stablecoin geliştirmek üzerine çeşitli çalışmalar yürüttüğü bildirildi. PayPal’ın kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı, bir stabil kripto para birimi üzerine yaptıkları araştırmaları paylaşırken henüz somut bir yol haritasının olmadığını da sözlerine ekledi.

PayPal’dan Stablecoin Hamlesi

PayPal‘ın kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada şirketin stabil kripto para birimleri ile ilgili çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Henüz pratik uygulamalar için somut bir yol haritasının olmadığını dile getiren yetkili, yürütülen çalışmaların şu an için araştırma niteliği taşıdığını ve konuya ilişkin ilerleme kaydedilmesi durumunda ise yasal düzenleyicilerle yakın çalışılacağını belirtti:

“Bir Stablecoin üzerine araştırmalar yapıyoruz. Bu konuda ilerleme kaydettiğimiz zaman, elbette ilgili düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışacağız.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

PayPal Yetkilisi: Henüz Somutlaşmış Bir Yol Haritası Yok

Bloomberg News’e verdiği demeçte stabil kripto para birimleri üzerine çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Jose Fernandez da Ponte, henüz bu çalışmaların araştırma niteliğinde olduğunun atlını çizerek somut bir yol haritasının olmadığına dikkat çekti.

PayPal, yakın bir zaman önce kripto varlık alım satım hizmetlerini ABD’den sonra İngiltere’de de başlattı. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kullanıcılarına henüz sınırlı sayıda kripto para birimleri ile işlem yapmaya olanak sağlayan şirket, ilerleyen dönemlerde bu hizmetlerin de genişletileceğinin sinyallerini verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar